اطلاعیه

مقالات انگلیسی درباره ساختار سازمانی با ترجمه فارسی ۲۰۲۳-۲۰۲۲

در این صفحه مجموعه مقالات انگلیسی ISI علمی پژوهشی و علمی ترویجی (مروری) جدید در زمینه ساختار سازمانی Organizational Structure با ترجمه تخصصی مربوط به سال های ۲۰۲۳ – ۲۰۲۲ – ۲۰۲۱- و … از نشریات ISI معتبر الزویر ( ساینس دایرکت ) ، امرالد ، اسپرینگر ، وایلی و .. موجود می باشد- مقالات ترجمه شده ساختار سازمانی کاملا تخصصی ، روان و سلیس به زبان فارسی به صورت فایل وورد WORD ترجمه و تایپ شده اند. این مقالات به عنوان مقاله بیس برای نگارش  پروپوزال و پایان نامه های مرتبط با ساختار سازمانی (مقاله بیس در مورد ساختار سازمانی ۲۰۲۲  – 2023 ) نیز قابل استفاده می باشند- دانلود مقالات انگلیسی ساختار سازمانی، رایگان  می باشد – مقالات ISI ساختار سازمانی ۲۰۲۳  به لیست اضافه گردید.

مقالات انگلیسی با ترجمه تخصصی 2020-2019

مقالات بیس پایان نامه در تمامی رشته ها

برای مشاهده جزییات و دانلود مقاله انگلیسی درباره ساختار سازمانی

بر روی عنوان مقاله مورد نظر کلیک نمائید

مقالات ساختار سازمانی با ترجمه فارسی

 1. مقاله انگلیسی با ترجمه ۲۰۲۲ تأثیر ساختار سازمانی بر پیچیدگی مدیریت مبتنی بر ارزش
 2. مقاله انگلیسی با ترجمه ۲۰۲۱ تأثیر رفتار سازمانی بر اثربخشی شرکت

 3. مقاله انگلیسی با ترجمه ۲۰۲۱ تأثیر سبک رهبری، طراحی سازمان و رویکردهای مدیریت منابع انسانی بر پنهان‌سازی دانش: نقش‌های غیرمستقیم عدالت سازمانی و محیط کار رقابتی
 4. مقاله انگلیسی با ترجمه ۲۰۲۱ اهمیت ساختار سازمانی برای موفقیت TQM و رضایت مشتری
 5. مقاله انگلیسی با ترجمه ۲۰۲۱ چگونه شرکت ها تغییرات سازمانی را برای دستیابی به استراتژی های اکتشافانه تر انجام می دهند: رویکرد فرآیند
 6. مقاله انگلیسی ترجمه شده ۲۰۲۰ مشارکت در طراحی ساختارهای سازمانی مناسب برای مهندسی سیستم
 7. مقاله انگلیسی با ترجمه ۲۰۱۹ ستاد مرکزی شرکت در تئوری طراحی سازمان: دیدگاه اقتصاد سازمانی
 8. مقاله انگلیسی ترجمه شده ۲۰۱۹ سرمایه انسانی و نوآوری: اهمیت ساختار وظیفه سازمانی بهینه
 9. مقاله انگلیسی ترجمه شده ۲۰۱۹ تاثیر ساختار سازمانی و همسویی استراتژیک بر موفقیت محصول جدید
 10. مقاله انگلیسی با ترجمه: ساختار سازمانی، شکل سازمانی، و رفتار کاری غیر سازنده: آزمون رقابتی از دیدگاه های بوروکراتیک و پسا بوروکراتیک
 11. مقاله انگلیسی با ترجمه: ساختار سازمانی و قابلیت­های بازاریابی تخصصی در کسب و کارهای کوچک و متوسط( SMEها)
 12. مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی: از پنج نیروی رقابتی به پنج نیروی همکاری تجدید نظر در روابط متقابل ساختار صنعت – شرکت
 13. مقاله انگلیسی با ترجمه: پیچیدگی در محیط کسب و کار
 14. دانلود رایگان مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی: پیچیدگی، سادگی ، شفافیت
 15. دانلود مقاله انگلیسی با ترجمه: ایجاد یکپارچگی سازمانی
 16. دانلود مقاله لاتین با ترجمه:ساختارهای متوازن : طراحی سازمان برای رشد مناسب
 17. دانلود مقاله انگلیسی با ترجمه: تأثیر پیچیدگی استراتژیک بر استراتژی بازاریابی و عملکرد سازمانی

مقالات ساختار سازمانی بدون ترجمه

 1. مقاله انگلیسی ۲۰۲۳ ساختار سازمانی در شرکت های خانوادگی: مروری نظام مند بر ادبیات

 2. مقاله انگلیسی ۲۰۲۲ نقش تعدیل کننده جنسیت در رابطه بین قالب سازمانی و عملکرد در صنعت سوپر مارکت اسپانیا
 3. مقاله انگلیسی ۲۰۱۸ : تأثیر ساختار سازمانی بر ظرفیت جذب با میانجی گری انرژی سازمانی مولد

برای مشاهده مقالات انگلیسی بیشتر در مورد ساختار سازمانی در کانال تلگرام پارس پروژه عضو شوید و #ساختار_سازمانی را جستجو کنید. آیدی تلگرام: parsproje1@

مفهوم ساختار سازمانی

ساختار سازمانی به ترتیب و نحوه تقسیم وظایف، اختیارات، مسئولیت‌ها و روابط بین اعضای یک سازمان گفته می‌شود. ساختار سازمانی برای هر سازمانی بستگی به نوع فعالیت و اهداف آن دارد. ساختار سازمانی معمولاً شامل چندین بخش و واحد می‌باشد که هر کدام از آن‌ها مسئولیت‌های خاص خود را بر عهده دارد. ساختار سازمانی می‌تواند به صورت ماتریسی، سلسله مراتبی، شبکه‌ای و یا ترکیبی از این ساختارها باشد. هدف اصلی ساختاردهی سازمانی، بهینه‌سازی عملکرد و توزیع منابع در سازمان و ارتقاء کارایی و کارآمدی سازمان است. در واقع، ساختار سازمانی به عنوان چهارچوبی برای اجرای استراتژی‌های سازمان، تعیین وظایف و مسئولیت‌ها، تعیین دسترسی به منابع و تنظیم روابط داخلی و خارجی سازمان عمل می‌کند.

ساختار سازمانی روشی است که یک سازمان برای نظم دادن به افراد و کارها در پیش می‌گیرد تا بتواند از این طریق وظایف را به بهترین شکل انجام دهد و به اهدافش برسد

ساختار سازمانی شیوه‌ای است که به وسیله آن فعالیت‌های سازمانی تقسیم، سازماندهی و هماهنگ می‌شوند. سازمان‌ها، ساختارهایی را به وجود می‌آورند تا فعالیت‌های عوامل انجام کار را هماهنگ کرده و کارهای اعضاء را کنترل کنند. ساختار سازمانی تصریح می‌کند که وظایف، چگونه تخصیص داده شوند، چه شخصی به چه کسی گزارش دهد و سازوکارهای هماهنگی رسمی، همچنین الگوهای تعاملی سازمانی که باید رعایت شوند کدامند. ساختار سازمانی تعیین کننده روابط رسمی و نشان دهنده سطوحی است که در سلسله مراتب اداری وجود دارد و حیطه کنترل مدیران را مشخص می‌کند. همچنین ساختار سازمانی دربرگیرنده طرح سیستم‌هایی است که به وسیله آنها همه واحدها یکپارچه می‌شوند و در نتیجه ارتباط در سازمان تضمین خواهد شد.

مقالات انگلیسی ساختار سازمانی با ترجمه

ساختار سازمانی، چارچوبی است که مدیران برای تقسیم و هماهنگی فعالیت‌های اعضای سازمان آن را ایجاد می‌کنند. ساختار سازمانی سازمان‌های مختلف با هم متفاوت‌اند زیر شرایط محیطی و راهبردها و اهدافی که سازمان‌ها دنبال می‌کنند، با هم تفاوت دارند. ساختار سازمانی الگوهای تعیین شده برای روابط میان اعضای یک سازمان است و نظامی رسمی بوده زیرا مدیران ارشد بطور رسمی آن را پدیدمی‌آورند.

در یک سازمان با هر اندازه از پیچیدگی، مسئولیت کارمندان به‌طور معمول با توجه به کاری که انجام می‌دهند و کسی که به او گزارش می‌دهند مشخص می‌شود. برای مدیران این مسئولیت‌ها با توجه به اینکه چه کسانی به آنها گزارش می‌دهند، تعیین می‌شوند. با گذشت زمان این مسئولیت‌ها به جای اینکه به افراد نسبت داده شود به جایگاهی که افراد در آن قرار دارند نسبت داده می‌شود. رابطه‌ی میان جایگاه‌های مختلف در یک سازمان با استفاده از نمودارهای سازمانی نشان داده می‌شود.

انواع ساختار سازمانی

در مقالات مرتبط با ساختار سازمانی انواع ساختار سازمانی عبارتند از:

۱. ساختار سازمانی سلسله مراتبی (Hierarchical Structure): در این ساختار، سازمان به صورت یک سلسله مراتب از بخش‌ها و واحدهای کوچک‌تر تا بخش‌ها و واحدهای بزرگتر تقسیم می‌شود. هر بخش یک رئیس دارد که به رئیس بخش‌های بالاتر گزارش می‌دهد.

۲. ساختار سازمانی ماتریسی (Matrix Structure): در این ساختار، سازمان به صورت چند بعدی تقسیم می‌شود. اعضای سازمان در گروه‌هایی با تخصص‌های مختلف قرار می‌گیرند و همزمان در پروژه‌های مشترکی شرکت می‌کنند. در این ساختار، هر پروژه دارای یک مدیر پروژه است که به رئیس بخش‌های مختلف گزارش می‌دهد.

۳. ساختار سازمانی شبکه‌ای (Network Structure): در این ساختار، سازمان به صورت یک شبکه از بخش‌ها و واحدهای مختلف با هم تعامل می‌کنند. هر بخش به‌صورت مستقل عمل می‌کند و با سایر بخش‌ها در روابط مشترکی قرار دارد.

۴. ساختار سازمانی ترکیبی (Hybrid Structure): در این ساختار، سازمان از دو یا چند نوع ساختار سازمانی استفاده می‌کند. به‌عنوان مثال، ساختصاصی می‌تواند از ساختار سازمانی سلسله مراتبی برای بخش‌های اصلی و ساختار سازمانی ماتریسی برای پروژه‌های خاص استفاده کند.

هر یک از این ساختارها مزایا و معایب خاص خود را دارند و بسته به نوع فعالیت و اهداف سازمان، یکی از آن‌ها بهترین گزینه خواهد بود. همچنین، سازمان‌ها ممکن است در طول زمان به ساختارهای مختلفی تغییر دهند و از ساختارهای ترکیبی استفاده کنند تا به بهترین شکل ممکن به نیازهای خود پاسخ دهند.

مجلات ISI  معتبر در مورد ساختار سازمانی برای دانلود مقاله ISI ساختار سازمانی

در زمینه ساختار سازمانی، چندین مجله ISI معتبر وجود دارد که می توانید مقالات مرتبط با ساختار سازمانی را به صورت فایل PDF دانلود نمایید. برخی از این مجلات به شرح زیر می‌باشند:

۱. Academy of Management Journal: این مجله متعلق به انجمن مدیریت آکادمیک است و مقالاتی در زمینه مدیریت، رفتار سازمانی، سیاستگذاری و ساختار سازمانی را منتشر می‌کند. 

۲. Journal of Management Studies: این مجله به موضوعاتی از جمله ساختار سازمانی، رفتار سازمانی، مدیریت استراتژیک و تصمیم‌گیری‌های سازمانی می‌پردازد.

۳. Organization Science: این مجله به موضوعاتی از جمله ساختار سازمانی، شبک‌های اجتماعی، مدیریت دانش، نظریه‌های مدیریت و تصمیم‌گیری‌های سازمانی می‌پردازد.

۴. Strategic Management Journal: این مجله به موضوعاتی از جمله ساختار سازمانی، استراتژی‌های سازمانی، تصمیم‌گیری‌های استراتژیک و ارزیابی عملکرد سازمانی می‌پردازد.

۵. Journal of Organizational Behavior: این مجله به موضوعاتی از جمله رفتار سازمانی، ساختار سازمانی، مدیریت تغییرات سازمانی و رهبری می‌پردازد.

تمام این مجلات ISI دارای عنوان‌های بسیاری در زمینه ساختار سازمانی هستند و مقالات متعددی را در این زمینه منتشر کرده‌اند. این مجلات برای تحقیقاتی که در زمینه ساختار سازمانی انجام می‌شود، بسیار معتبر هستند و معیارهای سختی برای انتشار مقالات ساختار سازمانی PDF در آن‌ها وجود دارد. برای دسترسی به این مجلات و مقالات  سازمانی، می‌توانید به وب سایت ISI Web of Science مراجعه کنید.

آدرس وب سایت مجلات مرتبط با ساختار سازمانی، به شرح زیر است:

۱. Academy of Management Journal: https://journals.aom.org/journal/amj/

۲. Journal of Management Studies: https://onlinelibrary.wiley.com/journal/14676486

۳. Organization Science: https://pubsonline.informs.org/journal/orsc

۴. Strategic Management Journal: https://onlinelibrary.wiley.com/journal/10970266

۵. Journal of Organizational Behavior: https://onlinelibrary.wiley.com/journal/10991379

 

دانلود مقاله ساختار سازمانی PDF + WORD

لازم به ذکر است که برای دسترسی به مقالات انگلیسی PDF، می‌توانید به پایگاه‌های داده مختلفی مانند Google Scholar، ResearchGate و ScienceDirect نیز مراجعه کنید. همچنین، برای دسترسی به مقالات رایگان، می‌توانید از سایت‌هایی مانند Sci-Hub و Library Genesis استفاده کنید، اما همیشه حتماً باید به حقوق مالکیت معنوی این مقالات توجه کنید.

همچنین وب سایت پارس پروژه مقالات مرتبط با ساختار سازمانی Organizational structure را به صورت فایل PDF و WORD همراه با ترجمه تخصصی در اختیار محققان و دانشجویان عزیز قرار داده است برای مشاهده لیست مقالات جدید ساختار سازمانی به ابتدای همین صفحه مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.