اطلاعیه

مقاله بیس چیست⭐دانلود رایگان مقاله بیس

با توجه به درخواست دانشجویان و محققان عزیز برای ارائه آموزش نحوه جستجو و دانلود رایگان مقاله بیس برای پروپوزال و پایان نامه، در این ویدیو بر آن شدیم که این آموزش را برای شما دوستان عزیز ارائه دهیم. ضمنا پارس پروژه در راستای رسالت خود برای ارائه دسترسی آسان به مقالات جدید برای محققان و دانشجویان اقدام به انتشار مقالات بیس جدید در سایت نموده است که در ادامه صفحه می توانید لیست مقالات را به تفکیک رشته ها مشاهده و دانلود نمایید. لازم به توضیح است که مقالات بیس لاتین رایگان قابل دانلود هستند و ترجمه مقالات  با هزینه های اندک قابل خرید و دانلود هستند.

لیست مقالات بیس

مقاله بیس حسابداری

مقاله بیس حسابرسی

مقاله بیس اقتصاد

 مقاله بیس مهندسی صنایع

مقاله بیس روانشناسی 

مقاله بیس علوم اجتماعی و تربیتی 

مقاله بیس مهندسی کامپیوتر 

مقاله بیس فناوری اطلاعات

مقاله بیس علوم پزشکی 

مقاله بیس مدیریت (تمامی گرایش ها)

مقاله بیس بازاریابی 

مقاله بیس مدیریت منابع انسانی 

مقاله بیس مدیریت دولتی

مقاله بیس مدیریت بازرگانی

مقاله بیس مدیریت استراتژیک

مقاله بیس مدیریت مالی

مقاله بیس مدیریت گردشگری

مقاله بیس مدیریت آموزشی 

مقاله بیس کارآفرینی

مقاله بیس مدیریت بحران

سایر گرایش ها و موضوعات مدیریت

فهرست مطالب

مقاله بیس چیست و چه ویژگی هایی دارد:

منظور از مقاله بیس مقاله‌ای است که شما در پژوهش خود (چه نگارش پایان نامه و چه نگارش مقاله) از آن بیشترین استفاده را دارید.

مقالات بیس به دلیل برخورداری از ساختاری کامل از نظر پژوهشی می تواند پژوهشگر را در انجام مراحل تحقیق خود راهنمایی نماید و به عنوان نقشه راهی برای وی باشد. به این دلیل که اکثر ما دانشجویان و فارغ التحصیلان فقط یک بار پایان نامه خود را تدوین کرده اند و تهیه پایان نامه کاری مستمر برای دانشجویان نیست لذا تاکید بر داشتن مقاله پایه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

ویژگی های عمومی مقاله بیس و انتخاب موضوع از مقاله 

 • باید جدید باشد: مقاله معمولا یک مقاله ی معتبر، به روز و غیر فارسی (به علت تکراری بودن پژوهش های داخلی) است که نهایتا مربوط به دو یا سه سال قبل تا الان است.  مقاله شما باید جدید باشد زیرا مقالاتی که تاریخ انتشار آنان قدیمی است بدون شک از یک طرف بیشتر کار شده اند از طرف دیگر اکثر اساتید تاکید دارند که تاریخ انتشار مقاله قدیمی نباشد.
 • موضوع نباید در ایران تکراری باشد : علاوه بر بروز بودن، قبل از انتخاب مقاله چک کنید که در ایران کسی دیگر روی آن کار نکرده باشد. برای این که  از غیر تکراری بودن موضوع مطمئن شوید می توانید از سایت ایران داک استفاده نمایید https://irandoc.ac.ir
 • معمولا باید علمی پژوهشی باشد Research article
 • مقاله باید از نشریات معتبر انتخاب شود: در ادامه برخی از نشریات معتبر معرفی خواهد شد.
 • موضوع مقاله در جامعه آماری شما قابل اجرا باشد و با فرهنگ، سیاست و هنجارهای جامعه ما تداخلی نداشته باشد
 • منابع علمی کافی در زمینه موضوع مقاله موجود باشد: قبل از انتخاب موضوع ابتدا یک بررسی کلی نسبت به منابع مقاله داشته باشید. این کار به شما کمک می کند تا بدانید که آیا موضوع مورد نظر منابع کافی دارد یا خیر.

ویژگی ها و مشخصات ساختاری مقاله بیس

یک مقاله بیس خوب باید شامل موارد ذیل باشد

 • مقدمه Introduction: در این بخش موضوع تحقیق معرفی شده همچنین  توضیح کوتاه از ادبیات پژوهش و سپس سوال اصلی پژوهش و علت انتخاب موضوع ارائه می شود  از این بخش می توان به عنوان بیان مسئله استفاده کرد .
 • چارچوب نظری و پیشینه تحقیق که معادل انگلیسی آن در مقالات لاتین Theoretical Framework ، background research یا Literature Review می باشد.  لازم به ذکر است که در برخی مقالات ادبیات و پیشینه تحقیق در بخش مقدمه ذکر می شوند.
 • مدل مفهومی ، مدل پژوهشی، مدل آماری یا مدل ریاضی که معادل انگلیسی آن در مقالات لاتین Conceptual Model – Statistical model -Mathematical model  می باشد. مدل مفهومی ساختار گرافیکی یا ریاضی از الگوی روابط علی میان عوامل و متغیرهای پژوهش می باشد.
نمونه مدل ریاضی پژوهشنمونه مدل ریاضی مقاله 
مدل مفهومی مقاله بیس
نمونه مدل مفهومی گرافیکی در مقاله 
 • دارای فرضیه باشد Hypothesis : فرضیه عبارت از فرضی است که به طور حدسی ، ولی موجه یعنی بر اساس تئوری (هر چند محدود ) ، رابطه ی بین دو یا چند مفهوم یا متغیر را بیان می کند.
 • روش تحقیق ، مواد و روش‌ها به خوبی توضیح داده شده باشند که معادل انگلیسی آن در مقالات لاتین  Methodology،  Materials and methods می باشد
 • حاوی ابزار جمع آوری اطلاعات Data collection tools باشد.

مثلا اگر ابزار جمع آوری اطلاعات پرسش نامه است، باید سوالات پرسش نامه در مقاله آمده باشند. اگر مقاله ای که انتخاب کرده اید که نویسنده اطلاعات را با پرسشنامه جمع آوری کرده است سعی کنیدکه مقاله ای را نتخاب نمایید که در آن سوالات پرسشنامه به نحوی وجود داشته یا اشاره شده باشد. حتی گاهی در صورتیکه این بخش به صورت کامل در مقاله شما نباشد می توانید با ارسال ایمیلی به نویسندگان مقاله از آنان درخواست راهنمایی و پرسشنامه نمایید.

 • متغیرها و معیارها Variables and Measures به طور کامل تشریح و تعریف شده باشند

متغیرهای مستقل Independent variables

متغیرهای وابسته Dependent variables

متغیرهای کنترل  Control variables

 • حاوی جامعه، نمونه و روش نمونه گیری است. Statistical population, sample and sampling method
 • روش های تجزیه و تحلیل آماری به طور کامل ذکر شده باشند Statistical analysis methods

چگونه مقالات بیس جدید پیدا کنیم؟-سایت های جستجوی مقاله بیس

مقالات را حتماً از سایت‌ها یا پایگاه‌های معتبر علمی و یا دانشگاهی انتخاب کنید. در این بخش تعدادی از سایت های معتبر علمی معرفی می شود.سایت های جستجوی مقاله :

 1. sciencedirect دانلود مقاله از ساینس دایرکت
 2. Emerald دانلود مقاله از امرالد
 3. Wiley دانلود مقاله از وایلی
 4. Springer دانلود مقاله از اشپرینگر
 5. NCBI دانلود مقاله از
 6. Hindawi دانلود مقاله از
 7. ACM دانلود مقاله از
 8. Taylor & Francis دانلود مقاله از
 9. IEEE دانلود مقاله از
 10. SSRN دانلود مقاله از

نحوه دانلود مقاله از سایت های علمی

مقالات انگلیسی نشریات شامل دو دسته می باشند (در ویدیو موجود در ابتدای صفحه به طور تصویری آموزش داده شده است)

 • دسته اول مقالاتی هستند که با برچسب Open Access  مشخص شده اند و برای عموم به صورت رایگان قابل دانلود هستند.
دانلود رایگان ساینس دایرکت
مقالات رایگان ساینس دایرکت
 • دسته دوم که اکثر مقالات در این دسته قرار می گیرند  مشمول پرداخت  هزینه  می باشند.

دانلود رایگان مقاله بیس از وب سایت پارس پروژه

سایت پارس پروژه به منظور حمایت از دانشجویان و محققان برخی از مقالات انگلیسی جدید  را به صورت رایگان بر روی سایت قرار داده و محققان عزیز به راحتی می توانند با کلیک بر روی گزینه دانلود رایگان مقاله انگلیسی ، به فایل لاتین مقالات دسترسی داشته باشند. همچنین تعدادی از مقالات به صورت تخصصی ترجمه شده و با هزینه های اندک قابل خرید می باشند

برای مشاهده لیست کامل مقالات بیس اینجا کلیک کنید

 

در صورتی که مقاله مورد نظر شما در سایت موجود نیست می توانید از بخش درخواست مقاله انگلیسی یا از طریق واتساپ لینک یا عنوان مقاله خود را ارسال نمایید همکاران ما در اسرع وقت مقاله مورد نظر شما را دانلود و ارسال می نمایند.

انتخاب مقاله بیس برای پروپوزال ارشد

به طور کلی، برای پیدا کردن مقاله  جدید، می‌توانید به مراجع علمی معتبری مانند IEEE Xplore، Google Scholar، ACM Digital Library و ScienceDirect مراجعه کنید.

همچنین، می‌توانید از موتورهای جستجوی علمی مانند Semantic Scholar و ArXiv استفاده کنید. این موتورهای جستجوی علمی مقالات را بر اساس کلمات کلیدی و موضوعات مرتبط با پروپوزال شما شناسایی می‌کنند و به شما نتایجی را ارائه می‌دهند.

در هر صورت، برای پیدا کردن مقاله بیس جدید، بهتر است به دقت کلمات کلیدی مورد نظر خود را انتخاب کنید و مقالات مرتبط با آنها را بررسی کنید. همچنین، باید توجه داشت که مقاله  جدید باید به موضوع پروپوزال شما مرتبط باشد و از منابع معتبر و مورد تایید باشد

در انتخاب مقاله بیس برای پروپوزال ارشد، باید به نکات زیر توجه کنید:

 1. موضوع مقاله: باید مقاله‌ای را انتخاب کنید که موضوع آن با موضوع پروپوزال شما مرتبط باشد و قابلیت استفاده از آن برای پژوهش شما را داشته باشد.
 2. منبع مقاله: باید مقاله‌ای را انتخاب کنید که از یک منبع معتبر و مورد تایید استفاده کرده باشد. بهتر است از مقالاتی استفاده کنید که در مجلات علمی معتبر و با تأیید داوران منتشر شده‌اند.
 3. روش‌های استفاده شده: باید مقاله‌ای را انتخاب کنید که از روش‌های جدید و مبتکر برای حل مسئله استفاده کرده باشد و می‌تواند به شما در پژوهش شما کمک کند.
 4. نتایج حاصل شده: باید مقاله‌ای را انتخاب کنید که نتایج خوبی حاصل کرده باشد و می‌تواند به شما در تحقیقاتتان کمک کند.
 5. سال انتشار: باید مقاله‌ای را انتخاب کنید که در سال‌های اخیر منتشر شده باشد و از بیس‌های جدیدی که در آن سال‌ها منتشر شده‌اند، استفاده کرده باشد.
 6. زبان مقاله: باید مقاله‌ای را انتخاب کنید که به زبانی که شما به خوبی می‌فهمید، نوشته شده باشد.
 7. تعداد نقل قول‌ها: باید توجه داشت که تعداد نقل قول‌ها در پروپوزال شما باید محدود باشد و بهتر است از مقالاتی استفاده کنید که تعداد نقل قول‌های آنها محدود است.
 8. سازگاری با استانداردهای نگارشی: باید مقاله‌ای را انتخاب کنید که با استانداردهای نگارشی مورد قبولی مانند APA، IEEE و … سازگاری داشته باشد.
 9. دسترسی به مقاله: باید مقاله‌ای را انتخاب کنید که به راحتی قابل دسترسی باشد و می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید.

چگونه از یک مقاله بیس برای نگارش پروپوزال و پایان نامه ارشد استفاده کنیم؟

روش استفاده از مقاله برای نوشتن پایان نامه

۱- اگر در حال نگارش بیان مساله در فصل اول و یا بخش‌هایی از مبانی نظری و تمامی پیشینه پژوهش هستید، می‌توانید از قسمت مقدمه مقاله و چکیده آن استفاده نمایید. همچنین ، برای نگارش پیشینه پژوهشی برای فصل دوم از بخش چکیده مقالات مختلف استفاده کنید.

۲- اگر در حال نوشتن فصل سوم پایان نامه هستید بهتر است به بخش مواد و روش‌های مقاله بروید .

۳- بخش نتایج هر مقاله ای منحصر به آن پژوهش است و هیچ فردی نمی تواند از نتایج یک مقاله در نگارش نتایج مقاله یا پایان نامه خود استفاده کند. اما می‌توانید شکل گزارش جداول و عوامل مهم و تاثیرگذاری که شما نیز باید به آنها در فصل چهارم بپردازید را از بخش نتایج مقالات استخراج کنید.

۴- در هنگام نگارش فصل پنجم پایان نامه ، می‌توانید به مقالاتی که قبلا برای نوشتن فصل دوم و فصل یک پایان نامه خود سرچ نموده‌اید مراجعه نموده و این بار بخش “بحث و نتیجه‌گیری” این مقالات را خوب مطالعه کنید.

سوالات متداول در مورد دانلود مقالات بیس

آیا دانلود مقالات بیس رایگان می باشد؟

بله دانلود مقالات بیس کاملا رایگان می باشد.

من برای نگارش پروپوزال کارشناسی ارشد نیاز به مقاله پایه جدید دارم آیا این مقالات مناسب می باشند؟

بله این مقالات برای نگارش پروپوزال و پایان نامه کاملا مناسب می باشند.

فرمت مقالات بیس و ترجمه این مقالات چیست؟

مقالات بیس با فرمت PDF و ترجمه مقالات بیس به صورت فایل WORD ارائه می شوند.

نحوه دانلود ترجمه مقالات بیس به چه صورت می باشد؟

برای دانلود ترجمه مقالات بیس ، در صفحه ی مربوط به مقاله مورد نظر بر روی گزینه خرید و دانلود ترجمه کلیک نموده و پس از طی فرآیند پرداخت لینک دانلود ترجمه مقاله بیس به شما نمایش داده می شود.

کیفیت متن ترجمه مقالات بیس در چه سطحی می باشد؟

ترجمه مقالات بیس کاملا به صورت تخصصی انجام شده و ضمنا بخشی از ترجمه مقالات در صفحه مربوط به مقاله درج شده و قبل از خرید ترجمه قابل بررسی می باشد.

آیا مقاله پایه جدید در لیست شما وجود دارد؟

بله مترجمان پارس پروژه به طور مداوم مقالات بیس جدید را بر روی سایت قرار می دهند.

۷ دیدگاه

 1. سلام وقتتون بخیر- یه مقاله بیس جدید که مدل مفهومی و فرضیه داشته باشه واسه رشته مدیریت برام میفرستید

 2. سلام سایت بسیار خوبی دارید. پایدار باشید

 3. مقاله بیس جدید در مورد MCDM چی دارید؟

 4. سلام خداقوت.سایت خیلی خوبی دارید.مخصوصا ویدیو آموزشی
  لطفا باز ویدیوی آموزشی بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.