اطلاعیه

مقالات انگلیسی درباره هزینه سرمایه و سهام با ترجمه تخصصی ۲۰۲۴-۲۰۲۳

در این صفحه مجموعه مقالات انگلیسی علمی پژوهشی و علمی ترویجی (مروری) جدید در زمینه هزینه سرمایه – هزینه سهام – هزینه تامین مالی – هزینه بدهی – هزینه حقوق صاحبان سهام با ترجمه تخصصی مربوط به سال های ۲۰۲۴ – ۲۰۲۳- ۲۰۲۲  و … از مجلات (ISI, JCR, اسکوپوس Scopus و…) و نشریات معتبر الزویر ( ساینس دایرکت ) ، امرالد ، اسپرینگر ، وایلی و .. موجود می باشد- مقالات ترجمه شده هزینه سرمایه کاملا تخصصی ، روان و سلیس به زبان فارسی به صورت فایل وورد WORD ترجمه و تایپ شده اند. این مقالات به عنوان مقاله بیس برای نگارش پروپوزال و پایان نامه های مرتبط با هزینه سهام و سرمایه (مقاله بیس درباره هزینه سهام ۲۰۲۴- ۲۰۲۳) نیز قابل استفاده می باشند- دانلود مقالات انگلیسی هزینه سهام و سرمایه ، رایگان می باشد – مقاله ترجمه شده هزینه سهام و سرمایه ۲۰۲۴ و ۲۰۲۳ به لیست اضافه گردید.

مقالات انگلیسی با ترجمه تخصصی 2020-2019

مقالات بیس پایان نامه در تمامی رشته ها

برای مشاهده جزییات و دانلود مقاله انگلیسی ترجمه شده هزینه سرمایه 

بر روی عنوان مقاله مورد نظر کلیک نمائید

 1. مقاله انگلیسی با ترجمه ۲۰۲۴ تأثیر سرمایه گذاران نهادی پیشرو بر سرمایه گذاری و ساختار سرمایه شرکت های نوپا: شواهدی از IPO های هند
 2. مقاله انگلیسی با ترجمه ۲۰۲۳ اجتناب مالیاتی و هزینه بدهی برای SMEها
 3. مقاله انگلیسی با ترجمه ۲۰۲۳ درک ریسک و هزینه سرمایه در پروژه های بازارهای نوظهور با استفاده از مدل همبستگی شرطی پویا
 4. مقاله انگلیسی با ترجمه ۲۰۲۲ پیامدهای مالی افشاء سرمایه انسانی به عنوان بخشی از گزارشگری یکپارچه
 5. مقاله انگلیسی با ترجمه ۲۰۲۲ نقدشوندگی اوراق قرضه و سرمایه گذاری
 6. مقاله انگلیسی با ترجمه ۲۰۲۱ تخفیف مالیاتی و هزینه بدهی ورشکستگی
 7. مقاله انگلیسی با ترجمه ۲۰۲۱ کیفیت اقلام تعهدی و هزینه بدهی
 8. مقاله انگلیسی با ترجمه ۲۰۲۱ آیا تخفیف مالیات بر صادرات یک سیگنال با کیفیت برای تعیین ساختار سرمایه شرکت ها است؟ دیدگاه واسطه گری مالی
 9. مقاله انگلیسی ترجمه شده ۲۰۲۰ یک تحلیل نظری که حسابداری محافظه کارانه را به هزینه سرمایه مرتبط می کند
 10. مقاله انگلیسی ترجمه شده ۲۰۲۰ عدم قطعیت سیاست اقتصادی ، هزینه سرمایه و نوآوری شرکت
 11. مقاله انگلیسی ترجمه شده ۲۰۲۰ تأثیر انتشار توییتر بر هزینه سرمایه : رویکرد کلان داده ها
 12. مقاله انگلیسی ترجمه شده ۲۰۱۹ آیا مالکیت نهادی بر رابطه بین کیفیت حسابداری و هزینه سرمایه تاثیرگذار است
 13. مقاله ترجمه شده ۲۰۱۷ چگونه فرصت طلبی مدیریتی بر هزینه های تامین مالی بدهی تاثیر می گذارد؟
 14. مقاله ترجمه شده ۲۰۱۷ : کیفیت حسابرسی، مدیریت درآمد، و هزینه حقوق صاحبان سهام
 15.  مقاله ترجمه شده۲۰۱۵ : چرخه‌ی عمر شرکت و هزینه‌ی حقوق صاحبان سرمایه
 16. مقاله ترجمه شده ۲۰۱۳: هزینه سرمایه و شفافیت درآمد
 17. مقاله ترجمه شده ۲۰۱۳ : ارزیابی مقایسه ای مدل صرف ریسک قابل پیش‌بینی ، مدل جریان های نقدی تخفیفی و مدل قیمت گذاری دارایی سرمایه‌ای برای برآورد هزینه حقوق صاحبان سهام عادی

مقالات انگلیسی درباره هزینه سرمایه بدون ترجمه

 1. مقاله انگلیسی ۲۰۲۲ آیا مالکیت متقابل سهام سرمایه گذار نهادی، هم افزایی ایجاد می کند؟ شواهدی از هزینه حقوق صاحبان سهام
 2. مقاله انگلیسی ۲۰۲۲ عدم قطعیت سیاست اقتصادی و هزینه سرمایه
 3. مقاله انگلیسی ۲۰۲۱:  COVID-19 و هزینه اوراق قرضه: نقش تنوع شرکتی
 4. مقاله انگلیسی ۲۰۲۱ کیفیت حسابرسی، کیفیت اقلام تعهدی و هزینه حقوق صاحبان سهام در بازارهای نوظهور
 5. مقاله انگلیسی ۲۰۱۹ تاثیر ویژگی های حاکمیت شرکتی بر هزینه سهام
 6. مقاله انگلیسی ۲۰۱۹ سرمایه گذاران نهادی کوتاه مدت و هزینه های آژانس بدهی
 7. مقاله انگلیسی ۲۰۱۸ یارانه های دولتی موازنه اقتصادی چین ، هزینه بدهی و عملکرد شرکت

مفهوم هزینه سرمایه

هزینه سرمایه (انگلیسی: Cost of capital) در اقتصاد و حسابداری، به هزینه منابعی اطلاق می‌شود، که برای تأمین مالی (بدهی و سهام) یک پروژه یا کسب و کار، مورد استفاده قرار می‌گیرد. هزینه سرمایه اغلب برای ارزیابی پروژه‌های جدید یک شرکت استفاده می‌شود و به نوع تأمین مالی استفاده شده شامل انواع وام یا سهام فروخته شده، بستگی دارد.. به عنوان مثال اگر هزینه های راه اندازی یک کسب و کار جدید فقط از طریق مالکان یا مؤسسان آن تأمین شده باشد، هزینه سرمایه فقط به هزینه حقوق صاحبان شرکت بستگی دارد. حال اگر مالکان شرکت وام هم گرفته باشند، هزینه سرمایه به هزینه بدهی نیز وابسته خواهد بود. بسیاری از شرکت ها از ترکیب بدهی و حقوق صاحب سهام برای تأمین مالی خود بهره می‌گیرند و برای چنین شرکت‌هایی، هزینه سرمایه کلشان از میانگین گیری موزون برای همه منابع سرمایه که تحت عنوان میانگین موزون هزینه سرمایه (WACC) شناخته می‌شود، به دست می‌آید. از آنجایی که هزینه سرمایه نشان دهنده نرخ حد نصابی است که یک شرکت باید قبل از تولید ارزش یا شروع یک پروژه جدید بر آن فائق آید، به شدت در فرآیند بودجه بندی سرمایه استفاده می‌شود تا مشخص شود که آیا شرکت باید پروژه را ادامه بدهد یا خیر.

هزینه انواع منابع سرمایه از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت است و به عواملی همچون تاریخچه عملیاتی شرکتها، سودآوری آنها، ارزش اعتباری وغیره بستگی دارد. به طور کلی، شرکت‌های نوپاتر با تاریخچه عملیاتی محدود هزینه سرمایه بالاتری از شرکت‌های با سوابق دیرینه‌تر دارند، چون وام دهندگان و سرمایه گذاران ریسک شرکتهای نوپا را بیشتر ارزیابی می‌کنند و هزینه (سود) بیشتری برای سپردن سرمایه خود به آن‌ها طلب می‌کنند.

هر شرکتی باید در مراحل ابتدایی برنامه خود جهت تأمین مالی پروژه ها را روی نمودار بیاورد. به همین دلیل هزینه سرمایه یک عامل حیاتی در تصمیم گیری برای دنبال کردن روش تأمین بودجه است. اینکه شرکت می‌خواهد از بدهی، یا حقوق صاحبان سهام و یا ترکیبی از این دو برای تأمین مالی پروژه خود استفاده کند. شرکت‌هایی که در مراحل اولیه هستند به ندرت دارایی های قابل ملاحظه دارند تا از آن‌ها به‌عنوان وثیقه برای تأمین مالی از طریق بدهی استفاده کنند. پس تأمین مالی از طریق سهامداران تبدیل به حالت پیش فرض تأمین بودجه برای بیشتر شرکتهای نوپا می‌شود.

هزینه سرمایه همان هزینه‌‌ای است که شرکت برای تأمین منابع مالی می‌پردازد. اگر شرکت فقط از بدهی‌های جاری و وام بلندمدت برای تأمین هزینه‌ی فعالیت‌هایش استفاده کند، در واقع از وام استفاده کرده و هزینه سرمایه معمولا نرخ بهره‌ی آن وام است.

در شرکت‌های عام که سرمایه‌گذارانی دارند، بحث هزینه سرمایه پیچیده‌تر می‌شود. اگر شرکت فقط از منابع مالی‌ای استفاده کند که سرمایه‌گذاران تأمین کرده‌اند، هزینه سرمایه همان هزینه‌ی فروش سهام است. معمولا این نوع شرکت‌ها بدهی دارند، اما با تأمین مالی از طریق فروش سهام یا پولی که سرمایه‌گذاران تأمین می‌کنند هم می‌چرخند. در این صورت، هزینه سرمایه همان هزینه‌ی وام و هزینه‌ی سهام است. ترکیبِ «تأمین مالی از طریق وام» و «فروش سهام برای شرکت»، ساختار سرمایه‌ی آن شرکت را تشکیل می‌دهد.

اجزای هزینه سرمایه

یکی از اجزای هزینه سرمایه، هزینه‌ی دریافت وام است. برای کسب‌وکارهای بزرگ‌تر، وام معمولا به معنای بدهی‌ها یا اوراق قرضه کلان است. برای شرکت‌های بسیار کوچک هم وام می‌تواند به معنای اعتبار تجاری باشد. برای هردوی اینها، هزینه‌ی وام همان نرخ بهره‌ای است که شرکت روی آن می‌پردازد.

یکی دیگر از اجزای هزینه سرمایه در شرکت‌های عام، هزینه‌ی تأمین مالی از طریق فروش سهام است؛ به‌عبارت دیگر، سرمایه‌گذارانی در شرکت دارید که در ازایِ سهام مالکیت، پول می‌پردازند.

هزینه سرمایه سهام چندین جزء دارد:

هزینه‌ی سود انباشته یا پولی که شرکت به‌جای پرداخت سود سهام، دوباره در شرکت سرمایه‌گذاری می‌کند؛

هزینه‌ی سهام عادی جدید یا سهامی که شرکت برای بالاتر بردنِ موجودی منتشر می‌کند؛

سهام ممتازی که شرکت می‌تواند برای افزایش موجودی منتشر کند.

برای شرکت‌های بسیار کوچک، هزینه سرمایه می‌تواند بسیار ساده‌تر باشد.

تأمین منابع مالی از طریق وام یا فروش سهام، هرکدام مزایا و معایبی دارند و صاحبان کسب‌وکارها پیش از اضافه نمودنِ آنها به ساختار سرمایه‌ی شرکت، باید این مزایا و معایب را مورد توجه قرار بدهند. شرکت‌های بسیار کوچک ممکن است فقط از وام کوتاه‌مدت استفاده کنند که در این صورت باید هزینه‌ای برای این جزء سرمایه هم در نظر بگیریم.