پارس پروژه (پرتال خدمات دانشگاهی)

H195- دانلود مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه فارسی 2015 : چرخه‌ی عمر شرکت و هزینه‌ی حقوق صاحبان سرمایه

دانلود رایگان مقاله انگلیسی

کد محصول: h195

قیمت فایل ترجمه شده:  19000  تومان

خرید و دانلود ترجمه ی مقاله انگلیسی

تعداد صفحه انگلیسی:  15

سال نشر: 2015

تعداد صفحه ترجمه فارسی:  42 صفحه word

عنوان فارسی:

مقاله ISI ترجمه شده رشته حسابداری:  چرخه‌ی عمر شرکت و هزینه‌ی حقوق صاحبان سرمایه

عنوان انگلیسی:

Corporate life cycle and cost of equity capital

چکیده فارسی:

تاثیرات چرخه‌ی عمر شرکت بر هزینه‌ی حقوق صاحبان سرمایه در این مقاله مورد بررسی قرار می‌گیرد. با استفاده از نمونه‌ی گرفته‌شده از شرکت‌های استرالیایی در سال‌های ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۲، مشاهده شد که هزینه‌ی حقوق صاحبان سرمایه در طول چرخه‌ی عمر شرکت متفاوت است. بویژه، با استفاده از مدل چرخه‌ی عمر دیکنسون (۲۰۱۱) نتایج نشان داد که هزینه‌ی حقوق صاحبان سرمایه در مراحل تشکیل و افول شرکت بالاتر است و در مراحل رشد و بلوغ شرکت پایین‌تر است و این مفهوم مشابه الگویی یو شکل می‌باشد. با استفاده از مدل چرخه‌ی عمر دی‌آنجلو، دی‌آنجلو و استالز (۲۰۰۶) _سود تقسیم بر ترکیب سرمایه‌ی مشارکتی_ نیز نتایج تحقیق نشان داد هنگامی که سودهای انباشته پس از کنترل سایر ویژگی‌های شرکت با نسبتی از مجموع دارایی‌ها افزایش می‌یابند، هزینه‌ی حقوق صاحبان سرمایه کاهش یافت و هیچ‌گونه ناهمگونی مشاهده نشد. تحکیم این نتایج با استفاده از یک مجموعه آزمون‌های حساسیت نشان داده شده است.

کلیدواژه‌ها: هزینه‌ی حقوق صاحبان سهام، چرخه‌ی عمر شرکت، حقوق صاحبان سهام تحصیل‌شده، سرمایه‌ی مشارکتی

مقدمه

در این مقاله بررسی می‌شود که آیا چرخه‌ی عمر شرکت[1] بر هزینه‌ی حقوق صاحبان سرمایه تاثیر می‌گذارد؟ و نحوه‌ی این تاثیرگذاری چگونه است؟ تئوری‌ چرخه‌ی عمر شرکت نشان می‌دهد شرکت‌ها همانند موجودات زنده، برخی الگوهای قابل ‌پیش‌بینی از پیشرفت را پشت سر می‌گذارند و به طور با اهمیتی منابع، ظرفیت‌ها، راهکارها، ساختارها و عملکرد شرکت با مراحلی هماهنگ از این پیشرفت‌ تغییر می‌یابد (میلر و فرایسن، 1980، 1984؛ کوئین و کمرون، 1983). تئوری‌ چرخه‌ی عمر برای مدیریت برخی پارامتر‌ها، رهنمود‌ها و ابزارهای شناسایی فراهم می‌آورد تا بتواند توانایی انتقال شرکت از یک مرحله به مرحله‌ی دیگر را ارزیابی نماید. از این رو، درک ماهیت چرخه‌ی عمر می‌تواند شرکت‌ها را در استفاده‌ی بهتر از منابع ارزشمند خود در بهترین روش یاری رساند تا بهترین عملکرد را برابر همتایان خود داشته باشند (آدایزس، 1979) و همچنین به بهترین مرحله از عمر شرکتی خود دست یابند و در این وضعیت باقی بمانند. همچنین پژوهش‌های اخیر در حوزه‌ی حسابداری و اقتصاد مالی (دی‌آنجلو و همکاران، 2006، 2010؛ دیکنسون، 2011) حاکی از آن هستند که مراحل چرخه‌ی عمر مفاهیم مهمی برای درک عملکرد مالی شرکت‌ها دارند.

مفهوم هزینه‌ی حقوق صاحبان سرمایه اهمیت ویژه‌ای در پژوهش‌های مالی و حسابداری دارد و به طور مداوم در برآورد صرف ریسک سهام، ارزش‌گذاری شرکت و بودجه‌بندی سرمایه و همچنین رویکردهای مدیریت سرمایه‌گذاری نقش مهمی ایفا می‌کند (کامارا و همکاران، 2009؛ هائو و همکاران، 2012). هزینه‌ی حقوق صاحبان سرمایه بستگی به مبانی اقتصادی شرکت، پویایی صنعت و شرایط کلی اقتصاد ملی دارد (بانز، 1981؛ فاما و فرنچ، 1989؛ گیبهارت و همکاران، 2001). تحیقی پیشین نشان داد عوامل موثر مربوط به شرکت شامل اندازه‌ی شرکت، اهرم شرکت، قدرت مالی، سطح افشا و ریسک کلی شرکت است. هنگامی که منابع اولیه و مزایای رقابتی مربوطِ شرکت در طول عمر آن تغییر یابد، نتیجتا تقاضای سرمایه‌گذاران برای صرف ریسک می‌تواند به طور بالقوه‌ای متفاوت باشد. با این فرض، این دو جریان از تحقیقات نشان می‌دهد که چرخه‌ی عمر شرکت مفاهیم مهمی را برای جذب سرمایه‌گذارانی که نهایتا نقدینگی سهام و پایین‌تر بودن هزینه‌ی حقوق صاحبان سرمایه را تقاضا می کنند، دارد. با این وجود، تحقیقات اندکی درباره‌ی روابط متقابل این عوامل وجود دارد. ازاین رو، این مقاله با بررسی ارتباط میان چرخه‌ی عمر شرکت و هزینه‌ی حقوق صاحبان سرمایه دستاورد مهمی برای تحقیقات فراهم نمود. این که آیا هزینه‌ی حقوق صاحبان سرمایه‌ی شرکت مطابق با تغییرات مراحل چرخه‌ی عمر تغییر می‌کند یا خیر؟ اگر این چنین است، چطور این امر انجام می‌شود؟

محتوای این مقاله انگلیسی ترجمه شده در مورد چرخه‌ی عمر شرکت و هزینه‌ی حقوق صاحبان سرمایه می باشد شما  می توانید مقاله انگلیسی (لاتین) این مقاله را به رایگان دانلود نموده و در صورت نیاز ترجمه ی فارسی این مقاله راخرید و دانلود نمایید 

نحوه ی خرید

 شماره پشتیبانی و تلگرام : 09372555240

1- شما می توانید با کلیک بر روی گزینه ی "خرید و دانلود محصول" هزینه ی فایل موردنظرتان را  آنلاین پرداخت کنید.لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت  به شما نمایش داده خواهد شد . همچنین لینک دانلود به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. 

2.کارت به کارت: در صورتی که قادر به پرداخت اینترنتی نیستید می توانید مبلغ محصول را به شماره کارت ذیل انتقال داده و سپس  4 رقم آخر کارت،ادرس ایمیل و کد محصول را برای ما پیامک ، تلگرام یا ایمیل نمائید  6104337867130005 به نام علی اصغر رحیمی موحد بانک ملت

3: واریز نقدی به شماره حساب  ۱۲۶۰۸۹۳۱۴۵ وسپس شماره فیش ادرس ایمیل و کد محصول  را برای ما پیامک یا ایمیل نمائید

parsproject@ymail.com