اطلاعیه

مقاله انگلیسی با ترجمه کیفیت سود، سرمایه گذاران نهادی و نگهداری وجوه نقد شرکت: شواهدی از هند

سلام دوست من ، توی این پست براتون یه مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی جدید که در دسته مقالات حسابداری هست، منتشر کردیم. این مقاله یه مقاله ISI و علمی پژوهشی هست که توی پایگاه امرالد در سال ۲۰۲۳ منتشر شده. فایل انگلیسی ۳۱ صفحه PDF و فایل ترجمه ۴۷ صفحه WORD و قابل ویرایشه، مثل همیشه مقاله انگلیسی رو می تونید رایگان دانلود کنید. بخش هایی از ترجمه هم براتون رایگان گذاشتم که قبل از خرید ، کیفیت ترجمه رو بررسی کنید. از کیفیت ترجمه هم نگم براتون که مثل همیشه عالییییه. برای خرید ترجمه کامل مقاله روی گزینه خرید و دانلود آنی ترجمه کلیک کنید بعد از پرداخت لینک دانلود بهتون نشون داده میشه، به ایمیلتونم ارسال میشه. اگر سوالی بود می تونید زیر این پست کامنت بزارید سریع جوابتونو میدم.

کد محصول: H979

سال نشر: ۲۰۲۳

نام ناشر (پایگاه داده): امرالد

نام مجله: International Journal of Managerial Finance

نوع مقاله: علمی پژوهشی (Research articles)

متغیر : دارد

فرضیه:  دارد

مدل مفهومی: مدل ریاضی دارد

پرسشنامه : ندارد

تعداد صفحه انگلیسی: ۳۱  صفحه PDF

تعداد صفحه ترجمه فارسی:   ۴۷ صفحه WORD

قیمت فایل ترجمه شده:  ۹۵۰۰۰ تومان

عنوان کامل فارسی:

مقاله انگلیسی ترجمه شده ۲۰۲۳ :  کیفیت سود، سرمایه گذاران نهادی و نگهداری وجوه نقد (دارایی نقدی ) شرکت: شواهدی از هند

عنوان کامل انگلیسی:

Earnings quality, institutional investors and corporate cash holdings: evidence from India

برای دانلود رایگان مقاله انگلیسی بر روی دکمه ذیل کلیک نمایید

دانلود رایگان مقاله بیس انگلیسی

وضعیت ترجمه: این مقاله به صورت کامل ترجمه شده برای خرید ترجمه کامل مقاله بر روی دکمه ذیل کلیک نمایید (لینک دانلود بلافاصله بعد از خرید نمایش داده می شود)

خرید و دانلود ترجمه ی مقاله انگلیسی

مقالات مرتبط با این موضوع: برای مشاهده سایر مقالات مرتبط با این موضوع (با ترجمه و بدون ترجمه)  بر روی دکمه ذیل کلیک نمایید

مقالات انگلیسی مرتبط با این موضوع جدید

فهرست مطالب

چکیده
۱.مقدمه
۲. بررسی ادبیات و ارائه فرضیه
۲.۱ مرور ادبیات و شکاف های تحقیقاتی
۲.۲ ایجاد فرضیه ها
۳. داده ها و روش
۳.۱ انتخاب نمونه
۳.۲ مدل رگرسیون
۳.۳ اندازه گیری کیفیت سود
۴. تجزیه و تحلیل و بحث
۴.۱ آمار توصیفی
۴.۲ تأثیر کیفیت سود بر نگهداری وجه نقد
۴.۳ نقش سرمایه گذاران نهادی
۵. آزمون های استواری
۶. معیارهای جایگزین نگهداری وجه نقد
۷. انواع سرمایه گذاران نهادی
۸. آزمون های درون زایی
۹. جمع بندی
پییوست ۱
پیوست ۲

چکیده فارسی

هدف این مقاله بررسی رابطه بین کیفیت سود و نگهداری وجوه نقد شرکت در یک اقتصاد نوظهور است. ادبیات موجود بیان می کند که کیفیت سود ناشی از عدم تقارن اطلاعاتی است و شرکت هایی با کیفیت سود پایین تر، نگهداری وجوه نقد را افزایش می دهند تا از شرکت در برابر عدم قطعیت های آینده محافظت کنند. در این مقاله، نویسندگان یک «فرضیه منافع شخصی» را ارائه می‌کنند که بیان می کند کیفیت پایین سود نشانگر فرصت طلبی و مصادره منابع از طریق کلاهبرداری یا پاداش های اجرایی بیش از حد در شرکت است. در نتیجه، شرکت هایی با کیفیت سود پایین تر، دارایی های نقدی خود را افزایش می دهند تا منافع شخصی خود را افزایش دهند و از نظارت ذینفعان خارجی جلوگیری کنند. در ادامه نویسندگان نقش نظارتی سرمایه‌گذاران نهادی بر دارایی های نقدی را با بر اساس سطوح متفاوت کیفیت سود بررسی می‌کنند.

طراحی/روش‌شناسی/رویکرد – این مطالعه از داده‌های پانلی نامتوازن از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۹ از پایگاه Prowessdx استفاده می‌کند. این تحلیل از داده های ۲۰۲۳۱ مورد از مشاهدات سالانه شرکت ها شامل ۲۴۲۱ شرکت استفاده می‌کند. کیفیت سود بر اساس مطالعه دچو و دیچف (۲۰۰۲) محاسبه می شود.

یافته‌ها – تحلیل تجربی تأیید می‌کند که شرکت‌هایی با کیفیت سود بالاتر دارایی نقدی را کاهش می‌دهند. علاوه بر این، سرمایه‌گذاران نهادی میزان دارایی نقدی را در شرکت‌هایی با کیفیت سود بالاتر کاهش می‌دهند. سرمایه گذاران نهادی به طور موثر تنها در شرکت هایی که حداقل ۱۰ درصد سهام دارند، دارایی نقدی را کاهش می دهند. نتایج بر اساس معیارهای جایگزین کیفیت سود و مسائل درون‌زایی معتبر هستند.

نوآوری/ارزش – این مطالعه به دلیل ارائه  فرضیه عدم تقارن اطلاعاتی نسبت به ادبیات موجود در مورد کیفیت سود و نگهداری وجوه نقد متفاوت است همچنین فرضیه بنیادی منافع شخصی را برجسته می‌کند که بر نگهداری وجوه نقد تأثیر می‌گذارد. در مرحله بعد، مسئله مالکیت ۱۰٪ سهام نهادی در زمینه هند مهم است زیرا حداقل آستانه ای را نشان می دهد که مالکان نهادی می توانند در آن تقاضای مجامع عمومی فوق العاده کنند (بند ۱۰۰ قانون شرکت ها ۲۰۱۳) یا بر اساس دادگاه ملی حقوق شرکت ها NCLT اقدام نمایند ( بند ۲۱۳ قانون شرکت ها ۲۰۱۳). این مطالعه نشان می‌دهد که بر خلاف اقتصادهای آنگلوساکسونی، سرمایه‌گذاران نهادی یا سایر سهامداران اقلیت توسط قانون شرکت‌ها در سال ۲۰۱۳ این اختیار را دارند که تنها با مالکیت ۱۰ درصد سهام، نقشی حیاتی در حاکمیت شرکتی ایفا کنند.

کلمات کلیدی: نگهداری وجوه نقد(دارایی نقدی)، کیفیت سود، مالکیت نهادی، قانون شرکت ها ۲۰۱۳، عدم تقارن اطلاعات، منافع شخصی

۱.مقدمه

کیفیت سود، یعنی کیفیت اطلاعات حسابداری، یک عامل ریسک سیستماتیک است که به طور قابل توجهی بر تصمیمات سرمایه گذاری، تامین مالی و پرداخت شرکت ها تاثیر می گذارد(بالسام، ۱۹۹۸؛ ایزلی و اوهارا، ۲۰۰۴؛ فرانسیس و همکاران، ۲۰۰۵؛ لئوز و ورکیا، ۲۰۰۰؛ تئو و همکاران، ۱۹۹۸). در این مقاله، ما فرض می‌کنیم که در بازارهای نوظهور مانند هند، کیفیت سود یک شاخص یا سیگنالی از میزانی است که مدیران در فعالیت‌های کاهنده ارزش مشارکت می‌کنند و در نتیجه بر دارایی‌های نقدی شرکت تأثیر می‌گذارند. کیفیت سود پایین به دلیل اقلام تعهدی اختیاری بالاتر، نشانگر درجه بالاتر فرصت طلبی است (تزینگ و ولت، ۲۰۲۱). بر این اساس، ما یک “فرضیه منافع شخصی” را ارائه می‌کنیم که بر اساس آن شرکت‌هایی با کیفیت سود ضعیف احتمالاً از جریان‌های نقدی آزاد شرکت در راستای پروژه‌های کاهنده ارزش سوء استفاده می‌کنند که منافع خصوصی آنها را افزایش می‌دهد…

۹.جمع بندی

  تعیین محرک های نگهداری وجه نقد در یک شرکت یکی از مشکلات چالش برانگیز در امور مالی شرکت است. علیرغم تأثیر کیفیت سود بر تصمیمات مالی، شواهد بسیار کمی در مورد تأثیر آن بر نگهداری وجه نقد وجود دارد. کمبود این مطالعات در اقتصادهای نوظهور بیشتر است، جایی که عدم تقارن اطلاعاتی بارزتر است و وجود مالکیت متمرکز وضعیت را بدتر می کند. در مطالعه حاضر، نقش کیفیت سود بر سطح نگهداری وجه نقد در شرکت‌های هندی را با استفاده از نمونه‌ای از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۹ بررسی کرده ایم.

زمانی که سود بیشتر از اقلام تعهدی اختیاری تشکیل شده است تا جریان های نقدی ملموس (سود کمتر)، شرکت ها دارایی های نقدی را به عنوان یک محرک افزایش می دهند و همچنین آنها را به سرمایه گذاران نشان می دهند که تا بیان کنند شرکت در معرض ریسک پایینی است. علاوه بر این، کیفیت سود بالاتر منجر به عدم تقارن اطلاعاتی کمتر، افزایش دسترسی به بدهی و کاهش هزینه سرمایه و در نتیجه کاهش نگهداری وجه نقد می‌شود. بنابراین، ادبیات موجود رابطه منفی بین کیفیت سود و نسبت نقدی در ایالات متحده و سایر اقتصادهای آنگلوساکسون تایید کرده است. (فرینها و همکاران، ۲۰۱۸؛ گارسیا- تروئل و همکاران، ۲۰۰۹؛ منصالی و همکاران، ۲۰۱۹؛ سان و همکاران، ۲۰۱۲). در این مطالعه، ما پیشنهاد می‌کنیم که کیفیت سود نیز شاخصی از تخصیص اساسی دارایی‌ها در اقتصادهای نوظهور است. ما یک “فرضیه منافع شخصی” را فرض می کنیم که بر اساس آن شرکت هایی با کیفیت درآمد ضعیف احتمالاً از پول نقد آزاد یک شرکت در پروژه های کاهنده ارزش که منافع خصوصی آنها را افزایش می دهد سوء استفاده می کنند. ما انتظار داریم که وجه نقد در شرکت هایی با کیفیت سود ضعیف (اقلام تعهدی اختیاری بالاتر) به صورت منافع شخصی از طریق پاداش های اجرایی بیش از حد یا RPT های کاهنده ارزش یا معاملات داخلی مورد سوء استفاده قرار گیرد. (چئونگ و همکاران، ۲۰۰۹؛ گیدری و همکاران، ۱۹۹۹؛ گل و همکاران، ۲۰۰۳؛ لیون و همکاران، ۲۰۱۱؛ رحمت و همکاران، ۲۰۲۰b). شرکت‌ها پول نقد و معادل‌های نقدی در کنترل خودرا  افزایش می‌دهند تا این سوء استفاده را انجام دهند، بدون اینکه توجه سایر سهامداران یا تنظیم‌کننده‌ها را جلب کنند. بنابراین، ما یک رابطه منفی بین کیفیت سود و نگهداری وجه نقد را فرض می‌کنیم. مطابق با  اندازه گیری کیفیت سود بر اساس دچو و دیچف (۲۰۰۲) و معیارهای جایگزین، ما دریافتیم که از نظر آماری یک رابطه منفی معنادار بین کیفیت سود و نگهداری وجه نقد در هند وجود دارد…

فرضیات

H1. بین کیفیت سود و نگهداری وجه نقد رابطه منفی وجود دارد.
H2. رابطه منفی بین کیفیت سود و نگهداری وجه نقد در شرکت‌هایی که سهام سرمایه‌گذار نهادی در آنها بالاست، بیشتر مشهود است.

Abstract

Purpose – This paper aims to examine the relationship between earnings quality and corporate cash holdings in an emerging economy. Existing literature posits that earnings quality is a result of information asymmetry and firms with lower earnings quality increases cash holdings, to shield the firm from future uncertainties. In this paper, the authors propose a ‘private benefits hypothesis’, which suggests that lower earnings quality is an indicator of opportunism and expropriation of resources in the firm, through tunneling or excessive executive compensations. As a result, firms with lower earnings quality increase cash holdings in their control, to increase their private benefits and to avoid the scrutiny of the external stakeholders. The authors further examine the monitoring role played by institutional investors on cash holdings, with varying degrees of earnings quality.

 Design/methodology/approach – This study uses an unbalanced panel data sourced from Prowessdx, from 2000 to 2019. The analysis employs 20,231 firm-year observations from 2,421 firms. Earnings quality is calculated following Dechow and Dichev (2002).

Findings – Empirical analysis confirms that the firms with higher earnings quality reduce cash. Further, institutional investors reduce the cash holdings in firms with higher earnings quality. Institutional investors effectively reduce the cash only in firms with at least 10% of equity shareholding. The results are robust to alternative measures of earnings quality and endogeneity concerns.

 Originality/value – This study diverges from the information asymmetry hypothesis in the existing literature on earnings quality and cash holdings and highlights the underlying private benefits hypothesis, that will impact cash holdings. Next, the 10% institutional shareholding is important in the Indian context as it represents the minimum threshold at which block holders can request extraordinary general meetings (Section 100 of the Companies Act 2013) or the involvement of the National Company Law Tribunal (NCLT) (Section 213 of the Companies Act 2013). This study highlights that unlike in Anglo-Saxon economies, institutional investors or other minority shareholders are empowered by the Companies Act 2013 to play a vital role in corporate governance with a mere 10% equity.

Keywords Cash holdings, Earnings quality, Institutional ownership, Companies Act 2013, Information asymmetry, Private benefits

۱.Introduction

Earnings quality, i.e. the quality of accounting information, is a non-diversifiable risk factor that significantly influence firms’ investing, financing and payout decisions (Balsam, 1998; Easley and O’hara, 2004; Francis et al., 2005; Leuz and Verrecchia, 2000; Teoh et al., 1998). In this paper, we hypothesize that, in emerging markets like India, the earnings quality is an indicator/signal of the extent to which managers indulge in value-destroying activities and hence affect firm’s corporate cash holdings. Lower earnings quality due to higher discretionary accruals is an indicator of higher degree of opportunism (Thesing and Velte, 2021). Accordingly, we propose a ‘private benefits hypothesis’, according to which firms with poor earnings quality are likely to misuse a firm’s free cash flows in value-decreasing projects that increase their private benefits.

۹.conclusions

Determining the drivers of cash holdings in a firm is one of the challenging problems in corporate finance. Despite the influence of earnings quality on financial decisions, very little evidence exists on its impact on cash holdings. This is even more relevant to emerging economies, where information asymmetry is more pronounced, and the presence of concentrated ownership worsens the situation. In the present study, we examine the role of earnings quality on the level of cash holdings in Indian firms using a sample from 2001 to 2019…

مقالات مرتبط با این موضوع

مقاله حسابداری با ترجمه فارسی

مقاله مدیریت مالی با ترجمه فارسی

مقاله مدیریت سرمایه گذاری با ترجمه فارسی

مقاله در مورد مدیریت سود با ترجمه

مقاله درباره مالکیت نهادی با ترجمه

مقاله درباره حسابداری مالی با ترجمه

مقاله درباره ساختار مالکیت با ترجمه

مقاله درباره دارایی نقدی با ترجمه فارسی

مقاله درباره عدم تقارن اطلاعاتی با ترجمه

مقاله درباره کیفیت حسابداری با ترجمه

مقاله درباره گزارشگری مالی با ترجمه

مقالات انگلیسی جدید با ترجمه فارسی