اطلاعیه

مقاله ترجمه شده رویدادهای ورزشی به عنوان یکی از استراتژی‌های مسئولیت‌های اجتماعی شرکت

دانلود رایگان مقاله بیس انگلیسی خرید و دانلود ترجمه ی مقاله انگلیسی

کد محصول: M629

سال نشر: ۲۰۱۴

نام ناشر (پایگاه داده): الزویر

نام مجله: Procedia Economics and Finance

نوع مقاله: علمی پژوهشی (Research articles)

تعداد صفحه انگلیسی: ۱۲ صفحه PDF

تعداد صفحه ترجمه فارسی:  ۱۲  صفحه word

قیمت فایل ترجمه شده:  ۱۸۰۰۰  تومان

عنوان فارسی:

مقاله لاتین ترجمه شده مدیریت :  رویدادهای ورزشی به عنوان یکی از استراتژی‌های مسئولیت‌های اجتماعی شرکت

عنوان انگلیسی:

Sporting Event as a Corporate Social Responsibility Strategy

چکیده فارسی:

مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌ها (CSR) به یکی از مولفه‌های اصولی استراتژی شرکت‌ها تبدیل‌شده‌است. درحالی‌که شرکت‌ها در حال‌حاضر مشغول بهبود فعالیت‌های خود و پذیرش عملیات CSR هستند، اما پژوهش‌های کمی در این زمینه، بخصوص در زمینه بازاریابی ورزشی وجود دارد. مطالعه کنونی واکنش مصرف‌کنندگان را به CSR دنبال می‌کند. پس از آن بررسی‌های دقیق برروی مصرف‌کنندگان (n=399) در رخدادهای ورزشی بین‌المللی انجام‌شده‌است. یافته‌ها تاثیرات قابل‌توجه درک CSRشرکت برروی تعهدات، شناسایی و اعتماد و تاثیرات قابل توجه آن برروی خرید را نشان‌داده‌اند. این بررسی‌ها نتایج دانشگاهیان و نیز مدیران را با بهبود ارتباطات بازاریابی ورزشی بهبود بخشیده‌ است.

مقدمه

انتظارمی‌رود یک شرکت ارزش‌های خود را به‌منظور بهتربرآورده‌کردن نیازهای اقتصادی، حقوقی، اجتماعی جامعه بیان‌کند. مفهوم  مسئولیت‌های‌اجتماعی شرکت (CSR)  از یک دید وسیع ” فعالیت‌هایی که برای یکسری اهداف اجتماعی مناسب، ورای علایق شرکت ظاهر می‌شود و نیازمند قوانینی است”  (McWilliams and Siegel,2001,p.118) تا مواردی که برروی سرمایه‌گذاری برروی ثروت سهامداران تمرکز می‌کند(Goodpaster,1991) محدوده‌بندی‌شده‌است. این نابرابری‌مفهومی سطوح‌مختلف مسئولیت تخصیص‌داده‌شده به شرکت را بیشتر از وظیفه‌اش به عنوان یک سازمان اقتصادی دوباره ساختاربندی‌می‌کند.

از آنجایی که CSR مجموعه کاملی از مسائل نظری و همچنین مسائل اخلاقی مرتبط با توابع شرکت  در جامعه را پوشش‌می‌دهد، CSR باید  مفاهیم گسترده‌ای را درک‌کند (Maignan and Ferrell, 2001). شرکت‌های معاصر علاوه برپذیرش CSR باید، طرح‌های CSR را به‌عنوان تاکتیک‌های لازم  مدیریت بکاربرند(Lindgreen et al., 2009). CSR یک مفهوم زیربنایی در جهان دانشگاهیان است، و CSR به یکی از آیتم‌های بحرانی در دستورالعمل‌های شرکت تبدیل‌شده‌است (Waddock and Smith, 2000). مفاهیم به ضرورت‌های مهم کسب‌وکار تبدیل شده‌است و می‌تواند به عنوان یک فاکتور کلیدی برای رقابت و ظرفیت شرکت و غیره بررسی شود و زمانی که مفاهیم به تصویب‌می‌رسند بهترین دستاورد متعاقب آن بدست‌می‌آید.

این رابطه و تاثیرات شرکت در جامعه را نشان‌می‌دهد، علاوه براین در زمانی که مفاهیم دارای وابستگی بیشتری با کسب‌وکار اصلی شرکت‌هاست، قابل‌توجه‌تر است. Baron (2003)  بیان‌کرده‌است که CSR در چندین شرکت به یکی از مولفه‌های اصولی در تاکتیک‌های کسب‌وکار تبدیل‌شده‌است، چرا که عملکرد شرکت تحت تاثیر تاکتیک‌ها در بازاریابی و نیز، در محیط غیر بازاری قرارمی‌گیرد. علاوه براین، CSR  درحالیکه که سودآوری شرکت را حفظ می‌کند، استاندارد بالاتری برای زندگی ایجادمی‌کند (Hokoins,2004). با توجه به گرایشات شرکت‌ها به عملیات CSR، موضوعات CSR منابع تحقیقات علمی بازاریابی و نیز مدیریتی است

Abstract

Corporate social responsibility (CSR) has become one of the principal components of corporate strategy. While firms are busy improving and adopting CSR practices, research on the effect of CSR is scarce, particularly in the sports marketing context. The present study traces the consumer response to CSR. Upon conducting field surveys with consumers (n=399) at an international sporting event. The findings reveal a significant influence of perception of firm’s CSR on consumers’ commitment, identification and trust and a significant effect on purchase intention. These results provide academicians as well as managers with means of improving sports marketing communications.