اطلاعیه

مقاله ترجمه شده بهبود تصمیم گیری بودجه بندی سرمایه

دانلود رایگان مقاله بیس انگلیسی خرید و دانلود ترجمه ی مقاله انگلیسی

کد محصول:M375

قیمت فایل ترجمه شده:   ۱۵۰۰۰ تومان

تعداد صفحه انگلیسی:۱۶

سال نشر: ۲۰۱۰

تعداد صفحه ترجمه فارسی:  ۲۲  صفحه word

عنوان فارسی:

مقاله ترجمه شده بهبود تصمیم گیری بودجه بندی سرمایه: شواهد مربوط به کشور کانادا

عنوان انگلیسی:

Improved capital budgeting decision making  evidence from Canada

چکیده فارسی:

هدف- هدف این مقاله ارزیابی تکنیک های جدید در تصمیم گیری برای بودجه بندی سرمایه در کشور کانادا، شامل اختیارات واقعی، و ادغام نتایج با بررسی های مشابه قبلی می باشد.

طرح/ روش/ رویکرد- بررسی از طریق ایمیل انجام گرفته، که شامل ۸۸ شرکت بزرگ در کانادا می باشد.

یافته ها- روند کار مرتبط به تکنیک های پیچیده تر همچنان ادامه داشته؛ به هر حال، در شرکت های بزرگ، ۱۷ درصد از آن ها از ارزش فعلى پرداختها و هزینه هاى اتى (DCF) استفاده نمی کنند. شرکت هایی که این کار را انجام می دهند، اکثریت دارای ارزش خالص فعلی (NPV) و نرخ بازده داخلی (IRR)، می باشند. در مجموع بین ۱ از ۱۰ و ۱ از ۳ شرکت، بطور صحیحی جنبه های خاص مرتبط به DCF (ارزش فعلى پرداختها و هزینه هاى اتى) را اعمال نمی کنند. تنها ۸% از انتخاب های واقعی استفاده می کنند.

محدودیت تحقیق/ کاربرد- یکی از محدودیت ها این می باشد که بررسی ها نشان نمی دهد که چرا مدیران از تکنیک های تصمیم گیری بودجه بندی سرمایه امروزی کمتر استفاده می کنند. محدودیت دوم این است که انتخاب جمعیت باعث تحت تاثیر قرار دادن نتایج شرکت های بزرگ در کانادا می گردد.

کاربردهای عملی- حوزه اصلی تمرکز مدیریت بر روی انتخاب های واقعی می باشد. بخش های دیگر برای توسعه، رویکردهای اجرایی می باشند، که از میانگین وزنی هزینه سرمایه (WACC) استفاده کرده، و به تنظیم WACC برای پروژه ها یا بخش های مختلف می پردازند، و ارزش های بازاری یا هدف را برای این موازنه بکار گرفته، و هزینه های بهره را در گردش وجوه پروژه مد نظر قرار نمی دهند. نسبت کمی از مدیران نیاز دارند تا از DCF (ارزش فعلى پرداختها و هزینه هاى اتى ) استفاده کنند.

اصالت/ ارزش- ارزیابی نشان می دهد که همچنان شکاف کارکرد نظری در عوامل مفصل تکنیک های تصمیم برای بودجه بندی سرمایه DCF و گزینه های واقعی وجود دارد. علاوه بر این، مهم می باشد تا مجموعه ای از مفاهیمی که با گذشت زمان توسعه یافته اند، مد نظر قرار دهیم.  آنچه که این مقاله نشان می دهد تجزیه و تحلیل مفصلی از تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، ترکیب و ادغام چندین بررسی بر روی DCF بوده به صورتی که مقایسه های جدید صورت گرفته، پیشنهاداتی به مدیران شده و فرصت هایی برای بهبود در تصمیم گیری برای سرمایه گذاری ایجاد می گردد.

کلیدواژه. بودجه بندی سرمایه، ارزش فعلى پرداختها و هزینه هاى اتى، سرمایه گذاری، تصمیم گیری، کشور کانادا

نوع مقاله. مقاله پژوهشی

 ترجمه بخش ۸ مقاله

۸. نتیجه گیری

این مقاله به بررسی مشکلات بودجه بندی سرمایه با داده های میدانی از شرکت های بزرگ در کشور کانادا می پردازد. این تحقیق به بررسی و مرور پیشرفت ها با گذشت زمان می پردازد. اگرچه هر بررسی دارای خصوصیات متفاوت می باشد، استنباط زیر حاصل می گردد: DCF به عنوان رایج ترین تکنیک تصمیم گیری در سرمایه گذاری بوده و بر مبنای این تحقیقات به صورت استاندارد می باشد.

در پنج دهه گذشته، بررسی های تجربی در مورد شرکت های بزرگ در امریکای شمالی و بریتانیا یک نکته را اثبات کرده است: تکنیک های DCF به طور فزاینده ای پذیرفته شده می باشد و امروزه به عنوان یک رویکرد غالب برای ارزیابی پروژه سرمایه گذاری ثابت می باشد. تکنیک هایی به غیر از DCF نیز بکار گرفته شده اند، بنابراین کاربرد ان ها تنزل پیدا کرده است؛ WACC نسبتا دارای کاربرد گسترده ای می باشد. اکثریت شرکت های بزرگ در کانادا تحلیل حساسیت را به عنوان یکی از مناسب ترین تکنیک ها برای حل و فصل کردن ریسک ها بکار گرفته و استفاده از انتخاب های حقیقی محدود می گردد. شواهد جدیدی از متخصصان و بخش های علمی وجود دارد که تکنیک های DCF در بریتانیا، ایالات متحده و کانادا مورد سوء استفاده قرار گرفته که منتهی به تصمیمات سرمایه گذاری نادرستی می گردد.

با وجود کاربرد نسبتا گسترده DCF، مد نظر قرار دادن کاربردهای گسترده بصورت متوسط تا خوب بوده، و پیشرفت هایی را از زمان بررسی های اولیه نشان می دهد. اگره NPV و IRR به عنوان تکنیک ارزشیابی پروژه می باشند، تعدادی از شرکت ها IR را به NPV ترجیح می دهند. نظریات مالی طرفدار استفاده از NPV بالادست می باشد. چندین حوزه وجود دارد که تاکید بیشتر بر روی آموزش و عملکرد باعث بالا بردن تصمیمات سرمایه گذاری می گردد. حیطه اصلی تمرکز بر روی انتخاب واقعی می باشد، به گونه ای که این موارد دارای رواج کمتری می باشد. حوزه های دیگرکه در حول و هوش بپیشرفت شرکت های ثالث می باشد، رویکردهای مدیریتی می باشد ( مدل صفحه گسترده استاندارد، دستورالعمل سرمایه گذاری ثابت، جزییات گسترده تر در سیستم اطلاعاتی)، که از WACC، با تنظیم کردن WACC برای پروژه ها یا بخش های مختلف استفاده کرده، که ارزیابی هدف یا ارزش بازاری بکار گرفته شده، و شامل هزینه های بهره در گردش وجوه پیش بینی شده نمی باشد. تعدادی از شرکت های کوچک همچنین نیاز به آغاز استفاده از DCF دارند.

محدودیت های مورد نظر محدود به یک کشور و بررسی یکباره می باشد. با این وجود این تحقیق به مجموعه ای از اطلاعات در مورد سرمایه گذاری ثابت به طور کل و DCF به طور مشخص اضافه شده، و نشان می دهد که کشور کانادا در این دهه در کجا قرار گرفته و حوزه های مشخص را برای پیشرفت نشان می دهد. این بررسی به بهبود فعالیت ها با مد نظر قرار دادن رایج ترین ریسک هایی که افرادی که از تکنیک DCF استفاده می کنند، می پردازد. اگرچه بهترین عملکرد DCF در تحقیقات علمی شناخته شده می باشد، در عمل بطور یکپارچه بکار گرفته نمی شود. پایک (۲۰۰۵) نشان داده است که بودجه بندی سرمایه توجهات پژوهشی قابل ملاحظه ای را نشان داده و احتمالا یافته های جدید حیرت اوری را ایجاد نمی کند، و این چیزی است که در اینجا اثبات شده است. با این وجود فضا برای پیشرفت شرکت های بزرگ کانادایی در عصر حاضر قابل توجه بوده و این پرسش را مطرح می کند که چرا همچنان این مورد دنبال شده و چرا انتخاب های واقعی بسیار گسترده تر نمی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.