اطلاعیه

مقاله ترجمه شده تولرانس عیب کامپیوتر

دانلود رایگان مقاله بیس انگلیسی خرید و دانلود ترجمه ی مقاله انگلیسی

کد محصول:CM23

قیمت فایل ترجمه شده:  ۱۰۰۰۰  تومان

تعداد صفحه انگلیسی

سال نشر: ۲۰۱۳

تعداد صفحه ترجمه فارسی:   ۸ صفحه word

عنوان فارسی:

مقاله ترجمه شده تولرانس عیب کامپیوتر

عنوان انگلیسی:

Computer fault tolerance

چکیده فارسی:

تعداد قابل توجهی از تحقیقات مربوط به به تولرانس عیب، بر مبنای ساده سازی این فرضیه می باشد که یک بخش بطور کامل فعالیت داشته ، تا زمانی که خطای نهفته ای روی تاثیرگذار باشد، و سپس نقص هایی بوجود آید که آن بخش را از کار بیاندازد.

پروژه دیسک  نسل سوم دارای تجربه عکسی بوده است. بسیاری از بخش ها مدت ها قبل از اینکه از کار بیافتند به طور عجیبی فعالیت داشته، و معمولا به عهده اپراتور سیستم می باشد که اعلام کند آیا یک بخش از کار افتاده یا خیر. بخش ها معمولا همچنان به فعالیت خود با وجود نقص در مطابقت سرویس ادامه می دهند، تا زمانی که اپراتور فعالیت آن بخش را  متوقف کند.

شکل ۶.۲۰ پیشینه مربوط به ۴ درایو را که دچار نقص شده اند، و تعداد ساعاتی را که آن ها بطور غیرعادی قبل از اینکه جایگزین شوند فعالیت داشته اند،  نشان می دهد.

سیستم های کامپیوتری بر اساس تبلیغات، دارای دسترس پذیری ۹۹.۹۹۹%  بوده اند.

بخش فروش شرکت ها خدمات دهنده ها را وادار به اغراق گویی در مورد دسترس پذیری بخش های سخت افزاریشان می کنند؛ بر اساس شکل ۶.۲۱، آن ها ادعای دسترس پذیری ۹۹.۹۹۹% را دارند که به نام ۵ و ۹ می باشد. حتی بخش فروش شرکت های سیستم عامل سعی می کنند تا این احساس را ایجاد کنند.

۵ دقیقه نقص در سال مطمئنا برانگیزنده می باشد، اما با توجه به داده های جمع اوری شده در مورد نقص ها در بررسی ها، تصور آن نیز مشکل می باشد. برای نمونه، شرکت هلوت- پاکارد ادعا می کند که سرور HP-9000 و سیستم عامل HP- UX دارای تضمین کاربردی ۹۹.۹۹۹% از پیش تعریف شده و از پیش تست شده برای خریداران می باشد. این تضمین شامل عیب های ایجاد شده به دلیل نقص در اپراتور، نقص در برنامه کاربردی یا نقص های محیطی که احتمالا بر مبنای دسته بندی نقص های امروزی می باشد، نیست.

۶.۱۰ نکات پایانی

ذخیره سازی یکی از فناوری هایی می باشد که می بایست مد نظر قرار دهیم. و با این وجود، اگر ما شرایط حقیقی موارد امروزی را در نظر بگیریم، ذخیره سازی در راس کار قرار می گیرد. می توان به این بحث پرداخت که سرورهایی که به عنوان مواد اولیه ای می باشند، هم اکنون برای ابزارهای ذخیره سازی مد نظر قرار می گیرند. با مد نظر قرار دادن این نکات، بعضی از تخمین هایی بر مبنای شرکت IBM وجود دارد، که پیش بینی می کند فروش تجهیزات ذخیره سازی از فروش سرورها در دو سال بعد بیشتر گردد.

همان طور که ارزش روز افزون آن ها نشان می دهد، سیستم های ذخیره سازی به عنوان هدف نوآوری و سرمایه گذاری می باشند.

چالش مرتبط به سیستم های ذخیره سازی امروزی، دسترس پذیری و نگهداشت پذیری می باشد. نه تنها کاربران امروزه می خواهند مطمئن شوند که اطلاعات آن ها هرگز از بین نمی رود ( قابلیت اطمینان) بلکه متقاضیان امروزه این درخواست را دارند که داده ها همیشه برای دسترسی موجود باشند ( قابلیت دسترسی). با وجود پیشرفت در قابلیت اطمینان سخت افزاری و نرم افزاری و تولرانس عیب، ناشی گری در نگهداری از چنین سیستم هایی به عنوان مشکلی در ارتباط با هزینه و دسترس پذیری می باشد. یکی از آمارهای ذکر شده گسترده این می باشد که مشتریان به اندازه ۶ دلار تا ۸ دلار صرف می کنند تا سیستم ذخیره سازی را برای هر ۱ دلار از قیمت خریدشان فعال کنند. زمانی که دسترس پذیری با توجه به داشتن کپی های زیاد در سیستم های سطح بالا مورد  هجوم قرار می گیرد، – همانند جستجو- به این ترتیب سیستم های خیلی بزرگ نسبت به عملکرد- قیمت بخش های ذخیره سازی حساس می باشند.

امروزه چالش در زمینه دسترس پذیری و نگهداشت پذیری بخش های ذخیره کننده بر چالش های مربوط به صفر و یک غالب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.