خانه / مقالات انگلیسی با ترجمه / مدیریت / مقاله ترجمه شده یک روش مدل سازی چند رشته ای برای مدیریت پیش نیازها در مهندسی سیستم های مکاترونیک

مقاله ترجمه شده یک روش مدل سازی چند رشته ای برای مدیریت پیش نیازها در مهندسی سیستم های مکاترونیک

دانلود رایگان مقاله بیس انگلیسی خرید و دانلود ترجمه ی مقاله انگلیسی

کد محصول: M645

قیمت فایل ترجمه شده:   ۱۸۰۰۰ تومان

تعداد صفحه انگلیسی:  ۱۲

سال نشر: ۲۰۱۴

تعداد صفحه ترجمه فارسی:  ۱۸  صفحه word

عنوان فارسی:

مقاله ترجمه شده :  یک روش مدل سازی چند رشته ای برای مدیریت پیش نیازها در مهندسی سیستم های مکاترونیک

عنوان انگلیسی:

A multi-disciplinary modeling technique for requirements management in mechatronic systems engineering

چکیده فارسی:

به دلیل رشد انتظارات مشتری به خاطر اهداف و انعطاف پذیری در استفاده، پیچیدگی ماشین­ها و کارخانه­ها به طور پیوسته در حال رشد است. برای این دلیل، فرایندهای توسعه ماشین­ها و کارخانه­ها نیاز به تطبیق مداوم با  موقعیت موجود دارد. علاوه بر این، رشد امکانات الکترونیکی و نرم افزاری در ماشینها و کارخانجات مهندسی را پیچیده می­کند زیرا تعامل رشته­های مختلف منجر به افزایش اقدامات هماهنگی و مشکلات ناشی از ارتباط بین این رشته­ها می­شود. برای روبرو شدن با این چالش­ها، مدیریت مناسب پیشنیازهای در حال ظهور، یک فاکتور کلیدی برای موفقیت فرایندهای مهندسی است.

بنابراین، یک روش مدلسازی چند رشته­ای برای مدیریت احتیاجات در این مقاله ارائه شده است. بعد از ارائه خلاصه­ای از روش­های مدیریت توسعه و احتیاجات بر اساس مدل در کنار مهندسی سیستم­های مکاترونیک، روش مدلسازی با مفاهیم آن، واژه­ها، وظایف و گردش کاری نشان داده شده است. برای نشان دادن ممکن بودن استفاده از روش پیشنهادی، روش مدلسازی برای یک کارخانه بسته بندی کوچک، که اکنون در موسسه ماشین ابزار و مدیریت صنعتی IWB از دانشگاه صنعتی مونیخ برای آموزش دانشجویان و مدلسازی روشها و ابزارهای مهندسی ایجاد شده است، اعمال شد. در پایان، چشم اندازی با توسعه­ای از مفهوم برای سیستمهای مقاوم در برابر خرابیو تجمیع ابزارهای مهندسی بیشتر به منظور ترویج یک ابزار زنجیره­ای مهندسی استوار ارائه شده است.

۱-    معرفی

مهندسی ماشین و کارخانه در حال حاضر دستخوش گرایشات جهانی مانند رشد شخصی سازی محصول برای مشتری یا کوتاه کردن چرخه­های نوآوری شده است[۱]. علاوه بر رشد یا بهینه سازی تولید، توسعه فرایندهای ماشین­ها یا کارخانجات یک فاکتور کلیدی برای برآوردن چالش­های کنونی و آینده شکل می­دهند [۲]. از آنجا که نرم افزار اکنون مهمترین محرک نوآوری در بسیاری از شاخه­های صنعتی است [۳]، اصول مهندسی کاملا مکانیکی موجود باید با روشهای توسعه مکاترونیکی جایگزین شوند، که این امکان یک مهندسی چند رشته­ای را فراهم می­کند [۴]. مخصوصا تعامل رشته­های مختلف (مثلا مکانیک، برق و نرم افزار) منجر به مشکلات مختلف برای بنگاه­های اقتصادی میشود، که می­تواند اثر آن در کیفیت پایین یا تاخیر در انجام بازتاب شود[۵].

برای غلبه بر این وضعیت، توسعه مکاترونیکی بر اساس مدل ماشین­ها و کارخانجات یک روش معمول است [۴]. در مقابل استفاده از مدل­های تک مهندسی (مثلا از ابزارهای CAD)، توسعه مکاترونیکی بر اساس مدل به معنای همراستایی کل فرایند مهندسی  با مدل چند رشته­ای سیستم است[۶]. به موجب توسعه چنین مدل­هایی، مهندسین از همه رشته­های درگیر فهمی مشترک از سیستمهای مکاترونیک بدست می­آورند و قادر به مشارکت دادن مهارت­ها و شایستگی­هایشان می­شود[۴]. علاوه براین، کاربرد روش­های توسعه مکاترونیکی بر اساس مدل امکان تجمیع وظایف توسعه بیشتر، برای مثال مانند نیازهای مدیریت را ممکن می­سازد. مخصوصا در فرایند توسعه یک ماشین یا کارخانه که نیازها معمولا به وسیله اسناد نگهداری می­شود، این تجمیع دارای ظرفیتی بالا برای بهبود مدیریت نیازها است [۷]. به دین منظور این لازم است، زیرا جوابگویی کامل به موقع و بر اساس بودجه به احتیاجات مشتری یک فاکتور قطعی برای موفق بودن در بازار است [۸].

برای این دلیل، این مقاله یک روش مدلسازی چند رشته­ای را ارائه می­دهد که مدل­سازی و ارزیابی احتیاجات را از طریق فرایند مهندسی ممکن می­سازد. بنابراین، این مقاله بر این اساس ساختار بندی شده است: در بخش ۲ آخرین پیشرفت­ها مختصرا معرفی شده­اند. بر این اساس، رئوس تکنیک مدلسازی ارائه شده­اند. در آن بخش روش این که چگونه احتیاجات را با استفاده از شبیه سازی می­توان مدل و تست کرد بحث شده است (بخش ۳). در ادامه، بخش ۴ کاربرد و ارزیابی روش مدلسازی را با استفاده از یک مورد آکادمیک نشان می­دهد. سرانجام، مقاله با ارائه مختصر و یک شرحی بر فعالیت­های آینده مانند توسعه روش­های مدلسازی برای سیستم­های مقاوم در برابر خرابی یا تجمیع ابزارهای مهندسی بیشتر به پایان می­رسد.

۲-          آخرینپیشرفت­ها

در زیر بخشهای این قسمت، روش­های مرسوم در “توسعه بر اساس مدل” و “مدیریت احتیاجات” – مخصوصا در زمینه مهندسی سیستم­های مکاترونیکی- به منظور نشان دادن ایرادات و معرفی زمینه­های رشد خلاصه­وار آورده شده است.

۲-۱- توسعهبراساسمدلدرمهندسیسیستم­هایمکاترونیکی

اصول توسعه بر اساس مدل در زمینه مهندسی نرم افزار آغاز شد. خصوصا ابزارهای مدلسازی حول-شی و “زبان مدلسازی واحد” مربوطه [۹] به تفاهم و جامعیت گسترده­ای رسید[۱۰]. در کل، هدف توسعه نرم افزار بر اساس مدل یا ناشی از مدل تجهیز فرایند مهندسی به استفاده مورد نظر مدل­ها است که یک توصیف کلی و با فهم آسان از نرم افزار و یک مولد خودکار کدهای ناشی از آن را ممکن می­کند[۱۰].