اطلاعیه

مقاله انگلیسی با ترجمه جنسیت‌گرایی در یک چهارچوب منطقه‌ای: عدم حضور زنان در نقوش ارشد شرکت‌های حسابداری

دانلود رایگان مقاله بیس انگلیسی خرید و دانلود ترجمه ی مقاله انگلیسی

کد محصول: h197

سال نشر: ۲۰۱۵

نام ناشر (پایگاه داده): الزویر

نام مجله: Critical Perspectives on Accounting

نوع مقاله: علمی پژوهشی (Research articles)

تعداد صفحه انگلیسی:  ۱۲ صفحه PDF

تعداد صفحه ترجمه فارسی:  ۲۹  صفحه word

قیمت فایل ترجمه شده:  ۱۹۰۰۰  تومان

عنوان فارسی:

مقاله انگلیسی ISI حسابداری با ترجمه فارسی :  جنسیت‌گرایی در یک چهارچوب منطقه‌ای: با توضیح عدم حضور زنان در نقوش ارشدِ شرکت‌های حسابداریِ منطقه‌ای در استرالیا

عنوان انگلیسی:

Doing gender’ in a regional context:Explaining women’s  absence from senior roles in regional accounting firm sin Australia

چکیده فارسی:

در حالی که اکثر فارغ‌التحصیلان حسابداری در ۱۵ سال اخیر زنان بوده‌اند، اما آن‌ها از ایفای نقش‌های ارشد در شرکت‌های حسابداری منطقه‌ای بازمانده‌اند. این تحقیق عدم حضور زنان در نقش‌های ارشد شرکت‌های حسابداری کوچک و متوسط استرالیایی را مورد بررسی قرار می‌دهد. با در نظر داشتن بستر منطقه‌ای آنان و تصورات قالب جنسیتی در این مطالعه، شانس عدم حضور زنان در نقوش ارشد شرکت‌های حسابداری منطقه‌ای تشدید می‌شود. با ترسیم وضعیت جغرافیایی جنسیت‌گرایی در این تحقیق، نشان داده شد که چطور جنسیتی که از طریق ساختارها، سلسله‌مراتب‌ها و هویت به حالت قانون به نمایش در می‌آید، می‌تواند انعطاف‌پذیر باشد و در چهارچوبی مشخص قرار گیرد. ۳۱ مصاحبه با حسابداران شرکت‌های حسابداری کوچک و متوسط منطقه‌ی نیووالس جنوبی انجام شد. نتایج تحقیق حاکی از آن است که جنسیت‌گرایی همچنان به صورت محدود نمودن آرمان‌های زنان تشدید و تکثیر می‌شود که این امر با شکل‌دادن رویه‌های روزافزون انتظارات از زنان در شرکت‌های کوچک و متوسط حسابداری منطقه صورت می‌گیرد. درونی‌سازی باورهای قالب جنسیتی درباره‌ی آنچه زنان می‌توانند انجام دهند و تداخل دادن این موارد در شرکت‌های حسابداری منطقه‌ای با اندازه‌ی کوچک تا متوسط سبب جبهه گرفتن مقابل نوع خاصی از وضعیت نامساعد برای زنان شده است. در این تحقیق راه‌هایی که جنسیت‌گرایی می‌تواند از بین رود یا تکرار شود، نشان داده می‌شود تا وضعیت فعلی تحت چالش قرار گیرد و راهکارهای بیش‌تری برای زنان جهت پیشرفت در ورود به نقوش ارشد شرکت‌های حسابداری منطقه‌ای باز شود.

کلیدواژه‌ها: شرکت‌های حسابداری کوچک و متوسط، جنسیت‌گرایی، ساختارها و سلسله مراتب، هویت، انعطاف‌پذیری و چهارچوب مشخص، منطقه‌ی استرالیا.

مقدمه

در استرالیا و سطح بین‌المللی، حرفه‌ی حسابداری از دیرباز توسط مردان تسخیر شده است (کوپر، ۲۰۱۰؛ زارنیاواسکا، ۲۰۰۸؛ کورنبرگر، کارتر و روزاسمیت، ۲۰۱۰). از سال ۱۹۹۹ زنان بیش از ۵۰% مطالعات رشته‌ی حسابداری را در بر می‌گیرند (یاکلینگ و کالرو، ۲۰۰۶). با زیاد شدن تعداد زنان فارغ‌التحصیل دارای مدرک حسابداری، فرض بر این بود که زمانی ایفای نقش زنان در رتبه‌های ارشد شرکت‌های حسابداری به سطح برابری با مردان افزایش خواهد یافت. این مورد رخ نداد و ابقای زنان در شرکت‌های حسابداری و فقدان پیشرفتشان در نقش‌های ارشد رفته‌رفته به عنوان یک چالش برای حرفه تبدیل شد (کیم، ۲۰۰۴؛ کورنبرگر و همکاران، ۲۰۱۰؛ واینزور و آیوئنگ، ۲۰۰۶).

تمرکز تحقیقات استرالیایی بر پیشرفت آهسته‌ی زنان برای نقش‌های ارشد حرفه‌ی حسابداری و با گوشه‌چشمی به سوی زنان شاغل در شرکت‌های حسابداری استرالیا در منطقه‌ا‌ی شهری صورت گرفت. تحقیقات محدودی در مورد موضوع تجارت منطقه و به ویژه زنان در این حوزه‌ی تجارت منطقه‌ای در دسترس است (شریدان، هاسلام، مک‌کنزی و استیل، ۲۰۱۱). به عنوان عضوی از مرکز آموزش کسب‌وکار واقع در منطقه‌ای از استرالیا، توسط کارکنان منطقه به طور مداوم کمبود حسابداران یادآوری می‌شود و نقش ما بهبود فارغ‌التحصیلان به منظور پر نمودن این خلاءها است. آلمیدا، فرناندو و شریدان (۲۰۱۲) و سیکوتوستو، ناندان و اسمارفیت (۲۰۰۸) نشان دادند که کمبود حسابداران تنها به این منطقه ختم نمی‌شود.

مشاهده شد با وجود اینکه بیش از نیمی از فارغ‌التحصیلان حسابداری در ۱۵ سال اخیر را زنان تشکیل می‌دهند، ایفای نقش آنان در رتبه‌های ارشد شرکت‌های حسابداری منطقه به طور متناسب در حال رشد نیست. شاه‌راهه‌ی فارغ‌التحصیلان مونث درون رتبه‌های ارشد حرفه‌گرایان حسابداری جریان ندارد. در حالی که فارغ‌التحصیلان را می‌توان برای اشتغالشان آموزش داد، می‌توان آن‌ها را برای ورود به حرفه آماده نمود و همچنین آن‌ها را با مهارت‌هایی جهت نیل به سوی شغل‌ها تجهیز نمود، اما باید در نظر داشت که نقش آموزش تنها یک بعد از داستان را تشکیل می‌دهد. در این مورد باید تجربه‌ی آنان در شرکت‌های حسابداری منطقه و این که چطور آن‌ها مسیرهای شغلی خود را درک می‌کنند، باید در نظر گرفته شود، البته این در صورتی است که هدف این باشد که به طور سیستماتیک حضور کمرنگ زنان در نقش‌های سطح بالا را خطاب قرار داد.

Abstract

While the majority of accounting graduates have been women for 15 years, women remain underrepresented in senior roles in regional accounting firms. This paper explores women’s absence from senior roles in small and medium sized accounting firms in regional Australia. The intersectionality of their regional context and the gender stereotyping of the women in the study exacerbate their chances of being absent from senior roles in regional accounting firms. Drawing on the topology of ‘doing gender’, we show how gender is enacted through structures, hierarchies, identity and can be flexible and context specific. Thirty-one interviews with accountants from small and medium sized accounting firms in regional New South Wales were conducted. Results suggest ‘doing gender’ continues to be reinforced and reproduced as women’s aspirations are constrained by the day-to-day practices shaping expectations about women in regional small and medium sized accounting firms. The internalization of gender stereotypical beliefs about what women can do intersects with the regional and small to medium size of the accounting firms in the study to entrench a specific type of disadvantage for women. We discuss the ways that doing gender can be subverted or redone, in order to challenge the status quo and open up more pathways for women to progress into senior roles in regional accounting firms.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.