پارس پروژه (پرتال خدمات دانشگاهی)

R17- مقاله ترجمه شده 2009 : قدر دانی عاملی برای پیشبینی بهزیستی روان فراتر از پنج عامل بزرگ

دانلود رایگان مقاله انگلیسی 

کد محصول: R17

قیمت فایل ترجمه شده:  15000  تومان

خرید و دانلود ترجمه ی مقاله انگلیسی

تعداد صفحه انگلیسی:  5

سال نشر: 2009

تعداد صفحه ترجمه فارسی:  19  صفحه word

عنوان فارسی:

مقاله ترجمه شده :  قدر دانی عاملی برای پیش بینی بهزیستی روان فراتر از پنج عامل بزرگ

عنوان انگلیسی:

Gratitude predicts psychological well-being above the Big Five facets

چکیده فارسی:

مطالعه حاضر این حقیقت را که آیا قدردانی،  بهزیستی روانی را فراتر از حوزه و جنبه مدل پنج عاملی پیش بینی میکند یا خیر بررسی میکند.  شرکت کنندگان (N = 201)  مقیاس NEO PI-R   را که از30  جنبه پنج عاملی بود، مقیاس GQ-6  ویژگی قدردانی، و مقیاس بهزیستی روانی را پر کردند.  قدردانی با استقلال همبستگی کمی داشت (R = 0.17)، و همبستگی متوسط تا بزرگی با تسلط محیطی، رشد شخصی، روابط مثبت، هدف در زندگی، و پذیرش خود (rs  در محدوده 0.28 الی 0.61 بود) داشت. پس از کنترل 30 جنبه پنج عامل بزرگ، قدردانی مقدار قابل توجهی از واریانس منحصر به فرد را در بسیاری از جنبه های بهزیستی روانی(requivalent= 0.14 – 0.25  ) توضیح داد. این نتیجه حاصل شد که قدردانی به صورت منحصر به فرد برای بهزیستی روانی مهم است،که فراتر از اثر پنج عامل بزرگ است.

نحوه ی خرید

 شماره پشتیبانی و تلگرام : 09372555240

1- شما می توانید با کلیک بر روی گزینه ی "خرید و دانلود محصول" هزینه ی فایل موردنظرتان را  آنلاین پرداخت کنید.لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت  به شما نمایش داده خواهد شد . همچنین لینک دانلود به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. 

2.کارت به کارت: در صورتی که قادر به پرداخت اینترنتی نیستید می توانید مبلغ محصول را به شماره کارت ذیل انتقال داده و سپس  4 رقم آخر کارت،ادرس ایمیل و کد محصول را برای ما پیامک ، تلگرام یا ایمیل نمائید  6104337867130005 به نام علی اصغر رحیمی موحد بانک ملت

3: واریز نقدی به شماره حساب  ۱۲۶۰۸۹۳۱۴۵ وسپس شماره فیش ادرس ایمیل و کد محصول  را برای ما پیامک یا ایمیل نمائید

parsproject@ymail.com