پارس پروژه (پرتال خدمات دانشگاهی)

R11- مقاله ترجمه شده 2012 : اعتبار سنجی مداخله کنترل فعال جهت کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی (MBSR)

دانلود رایگان مقاله انگلیسی 

کد محصول: R11

قیمت فایل ترجمه شده: 18000   تومان

خرید و دانلود ترجمه ی مقاله انگلیسی

تعداد صفحه انگلیسی:  10

سال نشر: 2012

تعداد صفحه ترجمه فارسی: 33   صفحه word

عنوان فارسی:

مقاله ترجمه شده :  اعتبار سنجی مداخله کنترل فعال جهت کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی (MBSR)

عنوان انگلیسی:

The validation of an active control intervention for Mindfulness Based Stress Reduction (MBSR)

چکیده فارسی:

اکثر قریب به اتفاق ادبیات پژوهشی موجود در مورد ارزیابی تاثیرات مداخله ذهن آگاهی بر سلامت، مبتنی بر مقایسه با گروه کنترل لیست انتظار است. مقاله حاضر به تعیین و اعتبار سنجی یک شرایط کنترل فعال، تحت عنوان برنامه تقویت سلامت  پرداخته و مبانی مورد نیاز جهت بررسی دقیق و کامل کارآیی روش کاهش استرس بر اساس ذهن آگاهی و همچنین ارزیابی ذهن آگاهی به عنوان یک مولفه فعال را فراهم آورده است. در این مطالعه 63 آزمودنی به شیوه گمارش تصادفی در دو گروه MBSR (n=31) و یا HEP (n=32) جای گرفتند.  روش MBSR در مقایسه با HEP، منجر به کاهش میزان درد حرارتی در روش ذهن آگاهی شد، اما چنین کاهشی در شرایط آموزشی مرتبط با HEP مشاهده نشد (2=0.18η). به مرور زمان بهبود چشمگیری در مورد استرس های کلی و عمومی (η2=0.09)، اضطراب (2=0.08η)، پرخاشگری (2=0.07η) و نشانه های پزشکی (2=0.14η) مشاهده شد، اما تاثیر مداخله مشاهده نشد. اقدامات صورت گرفته ارتباطی با تغییر نداشتند. HEP یک شرایط کنترل فعال برای MBRS است، در حالیکه در مورد ذهن آگاهی خنثی است. این نتایج مورد تایید نتایج حاصل از تکالیف درد است. پیامد هایی که توسط آزمودنی ها گزارش می شوند (PROs) بهبود های قبلی در مورد سلامتی در MBSR را تکرار کردند، اما نشان دادند که MBSR کارآیی بیشتری از کنترل فعال دقیق جهت بهبود این شاخص ها ندارد. این نتایج بر اهمیت استفاده از شرایط کنترل فعالی نظیر HEP در مطالعاتی است که به بررسی سودمندی و اثر بخشی MBSR می پردازند.

نحوه ی خرید

 شماره پشتیبانی و تلگرام : 09372555240

1- شما می توانید با کلیک بر روی گزینه ی "خرید و دانلود محصول" هزینه ی فایل موردنظرتان را  آنلاین پرداخت کنید.لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت  به شما نمایش داده خواهد شد . همچنین لینک دانلود به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. 

2.کارت به کارت: در صورتی که قادر به پرداخت اینترنتی نیستید می توانید مبلغ محصول را به شماره کارت ذیل انتقال داده و سپس  4 رقم آخر کارت،ادرس ایمیل و کد محصول را برای ما پیامک ، تلگرام یا ایمیل نمائید  6104337867130005 به نام علی اصغر رحیمی موحد بانک ملت

3: واریز نقدی به شماره حساب  ۱۲۶۰۸۹۳۱۴۵ وسپس شماره فیش ادرس ایمیل و کد محصول  را برای ما پیامک یا ایمیل نمائید

parsproject@ymail.com