اطلاعیه

مقاله ترجمه شده حسابداری مشتری با هزینه یابی بر مبنای فعالیت و بودجه : مطالعه موردی در اقتصاد الکترونیک

مقالات مرتبط با این موضوع

مقالات انگلیسی ترجمه شده حسابداری

مقالات انگیسی ترجمه شده مدیریت مالی

مقالات ترجمه شده هزینه یابی

مقالات ترجمه شده بودجه بندی

دانلود رایگان مقاله بیس انگلیسی خرید و دانلود ترجمه ی مقاله انگلیسی

کد محصول: H270

سال نشر: ۲۰۱۴

نام ناشر (پایگاه داده): SSRN

نام مجله:IJSM

نوع مقاله: علمی پژوهشی (Research articles)

تعداد صفحه انگلیسی:  ۱۲ صفحه PDF

تعداد صفحه ترجمه فارسی:  ۱۲  صفحه word

قیمت فایل ترجمه شده:  ۱۹۰۰۰  تومان

عنوان فارسی:

مقاله ترجمه شده :  حسابداری مشتری با هزینه یابی بر مبنای فعالیت و بودجه : مطالعه موردی در اقتصاد الکترونیک

عنوان انگلیسی:

CUSTOMER ACCOUNTING WITH BUDGETS AND ACTIVITY-BASED COSTING: A CASE STUDY IN ELECTRONIC COMMERCE

چکیده فارسی:

این مطالعه موردی به افت بودجه غیر منتظره تاجر آنلاین شراب می پردازد. این تحقیق می تواند به عنوان یک مبنای مباحثه ای در کلاس مانند آزمونی برای دانشجویان کارشناسی ارشد در مدیریت، بازاریابی، و حسابداری عمل کند. این حالت نشان می دهد چگونه تحلیل واریانس و هزینه مبتنی بر فعالیت به مدیران کمک می کند تا درک سوددهی متفاوت گروههای مشتری را در پورتفیلوهای خود بهتر درک کنند. پرسشهای آزاد در انتهای مطالعه موردی اجازه قضاوت در سطح دانش دانشجویان را می دهد. آنها همچنین به منظور افزایش آگاهی دانشجویان از محدودیتهای حسابداری مشتری مناسب می باشند. دانشجویان نیاز خواهند داشت تا بر این موضوع اشراف یابند که چگونه یک برنامه کاربری مکانیکی تحلیل سودآوری مشتری  می تواند منجر به تصمیمات ناکارآمدی شود که بر خلاف مدل کسب و کار شرکت اجرا می شود.

کلید واژه ها :

حسابداری مشتری، تحلیل سودآوری مشتری، بودجه، تحلیل واریانس، مدل کسب و کار ، حسابداری مدیریت، تجارت الکترونیک،تجارت، مطالعه موردی، یادداشتهای تدریس، ارزش سهامداران، تصمیم گیری ناکارآمد

۱- شرکت

مدل کسب و کار

برای پنج سال ، دان ویوان یک مغازه آنلاین شراب را اداره کرد که پس از آن به نام خودش نامگذاری کرد(DV). از ابتدای امر ، دان سود می برد، و کسب و کار به سرعت رونق گرفت. بنابراین، او نمی توانست به سادگی باور کند که حسابهای سود و زیان او، زیادی را برای سال ۲۰۱۳ نشان دهد(شکل۱) .

مدل کسب و کار دان خرید و فروش شراب از اطراف دنیابود، برای محصولات خود ردیف حق بیمه مطلق در رده مربوطه فراهم می کرد. قیمتها می توانست از شرابهای با حق بیمه نرمال به میزان ۳۰ یورو به ازای هر بطری تا انتخابهای نادر توت خشک در حدود ۵۰۰ یورو به ازای هر بطری باشد. دان حاشیه بالایی از بازار را با این مدل بازار به دو شیوه بدست آورد: اول با سفارش دادن مقادیر زیادی از شراب مد روز به صورت مستقیم از تولید کنندگان شراب. دان خودش پسر یک شراب ساز بود و دارای استعداد پیش بینی روند بازار بود. دوم، DV تنها مجموعه محدودی از شرابها را در یک زمان تنها برای مشتریان ملی ارائه می داد.

از زمانی که DV خود را در ارائه شرابهای مشهور با قیمتهای پایین غیر منتظره ای قرارداد، تقاضا همیشه بر عرضه مقدم بود، و شرابهای جدید به طور کلی پس از ۲۰ روز کاری به فروش می رسید.

Abstract

This case study deals with an unexpected budgetary loss of an online wine trader. It can serve both as a discussion basis in class as well as an exam for advanced Master students in management, marketing, and accounting. The case illustrates how variance analysis and Activity-based Costing help managers to better understand the different profitability of customer groups in their portfolios. The rather open questions at the end of the case study allow for an adjustment to the level of knowledge of the students. They also serve the purpose to raise students’ awareness for the limits of customer accounting. Students will need to reflect on how a mechanical application of customer profitability analysis can lead to dysfunctional decisions that run counter to a company’s business model.

Keywords: Customer Accounting; Customer Profitability Analysis; budget; variance analysis; business model; management accounting; e-commerce; trade; case study; teaching notes; shareholder value; dysfunctional decision making