اطلاعیه

مقاله ترجمه شده استقلال و شناخت مالی نسبت به شورای ممیزی با عدم پذیرش افشای مالی

دانلود رایگان مقاله بیس انگلیسی خرید و دانلود ترجمه ی مقاله انگلیسی

کد محصول: h172

قیمت فایل ترجمه شده  ۲۱۰۰۰ تومان

تعداد صفحه انگلیسی: ۸

سال نشر:  ۲۰۱۵

تعداد صفحه ترجمه فارسی:   ۱۷      صفحه  WORD

عنوان فارسی:

مقاله بیس isi حسابداری ترجمه شده استقلال و شناخت مالی نسبت به شورای ممیزی با عدم پذیرش افشای مالی: بررسی شرکت‌های توبیخ‌ شده عمومی در کشور مالزی

عنوان انگلیسی:

Independence and Financial Knowledge on Audit Committee with Non-compliance of Financial Disclosure: A Study of Listed Companies Issued with Public Reprimand in Malaysia

چکیده فارسی:

این مقاله قصد دارد تا توبیخ عمومی بورسای مالزی را در کمپانی عمومی مسئولیت محدود و با توجه به اطلاعات مرتبط مالی تشریح نماید. نتایج این پژوهش بیانگر آن است که در فاصله زمانی بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳، توبیخ رسمی عمومی برای عدم پذیرش ملزومات مرتبط با افشای پیوسته‌ی بیش از ۱۴۵ مورد قانون‌شکنی، مورد تحریم قرار گرفته است. همچنین مشخص شده است که اکثر کمپانی‌هایی که به دلیل توبیخ رسمی عمومی تحریم شده بودند، با ملزومات استقلال و شناخت (دانش) مالی در شورای ممیزی موافق بوده‌اند. این پژوهش یک مقاله تحلیلی است که به مقطع زمانی خاصی مربوط شده و شامل موسسات بازرگانی می‌شود که به دلیل عدم پذیرش ملزومات بورسای مالزی، به صورت رسمی توبیخ شده‌اند.

واژگان کلیدی: شورای ممیزی؛ توبیخ رسمی عمومی؛ افشای مالی؛ شناخت (دانش) مالی؛ مالزی

مقدمه

هیئت مدیره بایستی همواره از سود قانونی سهام‌داران حمایت کرده و تخمینی تعادلی و قابل فهم از موقعیت کنونی و دورنمای سازمان را برای آنها مطرح نماید. هیئت مدیره بایستی مطمئن شود که گزارشات و حساب‌های سازمان حاوی سناریوی شفافی است؛ که این مساله به کمک اشکال اثبات می‌شود. وجود این اطلاعات برای سرمایه‌گذاران، بستانکاران، مشتری‌ها و تامین کنندگان و به منظور کمک به اتخاذ تصمیم‌های مناسب توسط آنها، بسیار حیاتی می‌باشد. شورای ممیزی موظف است تا هیئت مدیره را در اجرای موثرتر نقش خود، مخصوصاً در بحث گزارش‌دهی یکپارچگی یاری کند. با افزایش تعداد شرکت‌هایی که دچار ورشکستگی بزرگ صنفی می‌شوند (مانند آدلفیا، انرون، تیکو و ورلدکام) نیاز به یک مکانیزم حکومتی موثر و کارا به طور مبرمی حس می‌شود. قانون‌گذاران به طور منظمی مکانیزم حکومتی را بازبینی کرده و یک شورای ممیزی را به عنوان مسئول محافظت از سود سهام‌داران مشخص نموده‌اند. بنابراین، آنها قادر هستند که سیستم گزارش‌دهی مالی را به صورت منتقدانه پایش کنند.

بسیاری از محققین بر روی بحث‌ شورای ممیزی و گزارش مالی تمرکز کرده‌اند (ابوت، پارکر، و پیترز، ۲۰۰۲؛ لین، لی و یانگ، ۲۰۰۶؛ سیتی روکما ایکا ۲۰۱۲). در این مطالعات اساساً برروی شورای ممیزی، سیستم نظارت صنفی و مدیریت درآمدها، بازگویی‌ها و درآمدهای غیرعادی تمرکز شده است. در سایر مطالعات نیز بر آثار مکانیزم‌های پایشی و مدیریت درآمدها تمرکز شده است (عبدالله، یوسف و نور، ۲۰۱۰؛ رحمان و علی، ۲۰۰۶؛ و صالح و اسکندر، ۲۰۰۷) و تنها در تعداد اندکی از پژوهش‌ها از اطلاعات مربوط به مکانیزم پایش ویژه در جهت بررسی بروز شکست در فرایند گزارش‌دهی مالی استفاده شده است (لاکشان و ویجکون، ۲۰۱۲). بنابراین کمبود مطالعات موجود در زمینه استقلال شورای ممیزی و دانش مالی که به طور قابل توجهی بر کیفیت گزارش مالی و افشای پیوسته اثرگذار هستند، کاملاً حس می‌شود.

Abstract

This paper aims to describe the public reprimand issued by Bursa Malaysia to PLCs pertaining to financial related information. It was found that public reprimand were sanctioned for non-compliance of the requirements related to continuing disclosure with amounted to 145 breaches for year 2009 until 2013. It was also discovered that most of the companies sanctioned for public reprimand had complied with the minimum requirements for the independence and financial knowledge on audit committee. This study is a cross-sectional content analysis and consists of firms that had been reprimanded by Bursa Malaysia for non-compliance with the listing requirements.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.