اطلاعیه

مقاله ترجمه شده  چگونه رقابت بانکی دسترسی به سرمایه گذاری مالی شرکتها را تحت تاثیر قرار می دهد

دانلود رایگان مقاله بیس انگلیسی خرید و دانلود ترجمه ی مقاله انگلیسی

کد محصول: h168

قیمت فایل ترجمه شده ۱۷۰۰۰ تومان

تعداد صفحه انگلیسی: ۱۸

سال نشر:  ۲۰۱۲

تعداد صفحه ترجمه فارسی: ۱۸  صفحه  WORD

عنوان فارسی:

مقاله ترجمه شده  چگونه رقابت بانکی دسترسی به سرمایه گذاری مالی شرکتها را تحت تاثیر قرار می دهد

عنوان انگلیسی:

How Bank Competition Affects Firms’ Access to Finance

چکیده فارسی:

با ترکیب تحقیقات چند ساله در سطح شرکت با داده های پانلی در سطح کشور ۵۳ کشور محققان را به بهره برداری نمودن از تاثیر رقابت بانکی بر دسترسی شرکتها به سرمایه­گذاری مالی واداشته است. آنها دریافتند که رقابت کم، همانطور که از طریق مقادیر بالا شاخص لرنرسنجیده می­شود، دسترسی شرکت به سرمایه گذاری مالی را کاهش می­دهد، در حالیکه مقیاسهای تمرکز بانکی که معمولاً به کار برده می­شوند، پیش­بینی های قوی دستیابی شرکت به سرمایه گذاری مالی نمی­باشند. بعلاوه، آنها دریافتند که تاثیر رقابت بر دستیابی به سرمایه گذاری مالی وابسته به محیطی است که بانکها در آن محیط به کار مشغولند. برخی از مشخصه­های محیط مثل توسعه مالی بالاتر و اطلاعات اعتباری بهتر می­توانند تاثیر آسیب رسان رقابت کم را کاهش دهند. اما مشخصه­های دیگر مثل مالکیت بالا بانک دولتی باعث تشدید تأثیر منفی می­شود

مقدمه

تاثیر رقابت بانکی بر بازارهای مالی و شرکتها، عنوان مهم سیاستگذاران و محققان است. توجه به این موضوع در طول بحران مالی اخیر تشدید شد، از آنجاییکه افراد بسیاری سئوال می کنند که آیا رقابت بالا باید تا حدی مورد انتقاد قرار گیرد. همزمان، شکست برخی از مؤسسات در نتیجه بحران و معیارهای حیاتی که توسط برخی دولت ها پذیرفته می شود با این حادثه ضمنی سروکار دارد. مثل ادغام ها، سرمایه گذاری مجدد و بسط ضمانت-ها- منجر نگرانی هایی در مورد آینده رقابت بانکی و مفهوم بالقوه آن در دستیابی به سرمایه گذاری مالی بانک می شود. این سوال که چگونه رقابت بانکی با دستیابی شرکت به سرمایهی گذاری مالی را تحت تاثیر قرار می-دهد به نوبه خودش سوالی است که باید بحث بسیاری در مورد آن در ادبیات تجربی و در چرخه های سیاسی انجام دهیم که در ادامه بحث خواهیم نمود، پیش بینی های نظری و شواهد تجربی در مورد این موضوع مختلط می باشند. بررسی های چند ساله در سطح شرکت به همراه داده های بانکی در سطح کشور در مورد رقابت بانکی ۵۳ کشور را ترکیب نمودیم، این مقاله شواهد و مدارک جدیدی در مورد ارتباط بین رقابت و دستیابی شرکتها به سرمایه گذاری مالی ارائه می دهد بطور خاص مقاله  ما ارزیابی می نماید که آیا رقابت دسترسی به سرمایه گذاری مالی را بهبود می بخشد. و تحلیل می نماید که آیا دامنه مشخصه های متفاوت محیطی که بانکها در آن مشغول به کارند رابطه بین رقابت و دستیابی به سرمایه گذاری را تحت تاثیر قرار می دهد. نظریه ای، پیش بینی های مبهم در رابطه با تاثیر رقابت بر دستیابی به سرمایه گذاری مالی را ادامه می دهد. فرضیه توان بازار چنین اثبات نموده است که رقابت در سیستم بانکداری باعث کاهش هزینه سرمایه گذاری و افزایش دسترسی پذیری اعتبار می گردد. از سوی دیگر، فرضیه اطلاعات استدلال می نماید که در حضور عدم تقارنهای اطلاعاتی و هزینه های نمایندگی، رقابت منجر به کاهش دسترسی می شود که بدین طریق درونی سازی مزایای سرمایه گذاری در سازماندهی روابط وام دهی را برای بانکها مشکل می سازد.

Abstract:

Using multi-year, firm-level surveys for 53 countries, this paper explores the impact of bank competition on firms’ access to finance. We find that low competition, as measured by high values on the Lerner index or Boone indicator, diminishes firms’ access to finance. In addition, the impact of competition on access to finance depends on the quality and scope of credit information sharing mechanisms, and better credit information mitigates the damaging impact of low competition. Overall, our paper offers consistent international evidence that supports the market power hypothesis, which argues that market power reduces access, and rejects the information hypothesis, which suggests that low competition improves access because it allows banks to internalize the investment in building firm-specific relationships.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.