اطلاعیه

مقاله ترجمه شده بررسی بهره وری شعب بانکی میان منطقه ای با استفاده از تحلیل پوششی داده های فازی

دانلود رایگان مقاله بیس انگلیسی خرید و دانلود ترجمه ی مقاله انگلیسی

کد محصول:h53

قیمت فایل ترجمه شده ۱۹۰۰۰ تومان

تعداد صفحه انگلیسی: ۱۱

سال نشر: ۲۰۰۶

تعداد صفحه ترجمه فارسی:  ۱۵ صفحه  WORD

عنوان فارسی:

مقاله ترجمه شده بررسی بهره وری شعب بانکی میان منطقه ای با استفاده از تحلیل پوششی داده های فازی

عنوان انگلیسی:

Efficiency analysis of cross-region bank branches using fuzzy data envelopment analysis

چکیده فارسی:

در اقتصاد و جامعه امروز ، تجزیه و تحلیل عملکرد در صنایع خدمات، توجه بیشتر و بیشتری را بخود اختصاص میدهد .روش سنتی تجزیه و تحلیل پوششی داده ها (DEA)، نیاز به یک محیط عامل سازگار دارد . با این حال، در واقع، نیاز به ارزیابی واحد های متعلق به محیط های مختلف وجود دارد که این واقعیت روش های سنتی رابه استفاده از نظریه DEA در دنیای واقعی به چالش می کشد که در آن تعیین معیار در سراسر منطقه می تواند یک کار بسیار مهم باشد . این مقاله منطق فازی را به فرمول DEA برای مقابله با متغیرهای محیطی معرفی میکند به طوری که عملکرد شعب بانک از مناطق مختلف را می توان ارزیابی کرد . مقایسه درون استانی و بین استانی بر اساس نتایج DEA فازی داده شده است. این نتایج با نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل DEA سنتی مقایسه شده اند

ترجمه بخشی از مقاله انگلیسی

۳.۴ بازده درون استانی

جدول ۷ ارائه  دهنده ۱۰تا از  ناکارآمد ترین شاخه ها برای سه استان بر اساس مدل CCR فازی (۱۰) است  زمانی که برابر با ۰.۵ است. از آنجا که همه شاخه ها در برابر یک مرز مشترک اندازه گیری میشوند ، شاخه از یک استان می تواند به شاخه های استان های دیگر مقایسه شود  . همانطور که در جدول ۷ نشان داده شده ، بدترین شعبه در سه استان از انتاریو با رتبه متوسط ​​از نظر بهره وری   ۰.۰۳  مورد بررسی قرار گرفته است. بدترین شعبه در کبک و آلبرتا خیلی بهتر از بدترین شاخه انتاریو است. با این تجزیه و تحلیل متقابل استانی ، یک مجموعه مرجع از جمله شعبه در استان های دیگر برای بهبود امکان پذیر است. به طور مشابه، جدول ۸ ارائه دهنده نمرات بهره وری پانزده تا از کارآمد ترین شاخه ها برای سه استان، است . از جدول ۸، به راحتی میتوان  مشاهده کرد که تعدادی از اجرا گرایان  بهترین عمل در انتاریو است که بسیار بیشتر از تعداد اجراگرایان بهترین عمل در کبک و آلبرتاست . شکل ۳ مقایسه بهترین و بدترین شعبه در سه استان را نشان می دهد. با توجه به شرایط محیط های مختلف برای سه استان، ، سطح درآمد متفاوت، تراکم جمعیت و محیط اقتصاد، تعداد شاخه در سه استان متفاوت از یکدیگر، و همچنین عملکرد شاخه هستند . تعداد شاخه در انتاریو که بسیار بیشتر از دو استان دیگر است. علاوه بر این، عملکرد شاخه آن نشان دهنده  یک تنوع بزرگ به عنوان مخالف به دو استان دیگر است .

۴. نتیجه گیری

هدف اصلی این مقاله استفاده از مدل DEA فازی برای مقابله با متغیرهای محیطی است  به طوری که مقایسه متقابل منطقه ممکن است. در فرمول ما متغیرهای زیست محیطی به عنوان مقیاس های ارتباط دهنده  در سراسر زیر سیستم های مختلف به منظور انجام یک مقایسه متقابل منطقه ارائه میشود . برای مقابله با ارزیابی در میان سیستم های مختلف، روش ما یک جایگزین برای ساخت مدل BCC، است که مانع از کار قبلی توسط کوپر و همکارانش است . اگر چه مدل های فازی پیشنهادی ما بر فرمولاسیون Lertworasirikul و همکارانش ساخته شده ولی . ، با ترکیب  متغیرهای فازی و مشخص در مدل ها متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.