پاورپوینت فصــل چهارم درس تئوری حسابداری ؛ متمایز ساختن فرضیه های رقیب

کد محصول: PWH55

قیمت:۶۰۰۰ تومان

دانلود فایل بلافاصله بعد از خرید

موضوع سمینار:

پاورپوینت فصــل چهارم درس تئوری حسابداری ؛ متمایز ساختن فرضیه های رقیب

فرمت فایل :پاورپوینت – powerpoint

تعداد اسلاید: ۲۳

بخشی از پاورپوینت:

پیش از ارائه فرضیه بازارهای کارا ، الگوی قیمت گذاری دارائیهای سرمایه ای و تئوری اثباتی در ادبیات حسابداری یک دیدگاه معروف وجود داشت مبنی بر اینکه تغییر در روشهای حسابداری می تواند بازار را گمراه نماید .

این فرضیه با فرضیه بازار کارا در تضاد است ، زیرا فرضیه بازارهای کارا بر این اساس قرار دارد که بازار بدون هیچ نوع تعصبی ( با نگه داشتن سایر عوامل ) در همه اطلاعات ، از جمله اطلاعات مربوط به تغییر روشهای حسابداری واکنش نشان می دهد .

تبیین فرضیه بازار کــارآ از فرضیه رقیب :

    نخستین پژوهشگران حسابداری اثباتی برای تبیین فرضیه بازار کارا از فرضیه رقیب از رابطه بین تغییرات در قیمت سهام و تغییرات در روش حسابداری استفاده کردند .

با فرض  اینکه هزینه های اطلاعات  ، بستن قراردادها و معامله عدد صفر است و نیز اینکه ، مسئله مالیات مطرح  نباشد می توان پیش بینی کرد که :

۱- با تغییر داوطلبانه در روشهای حسابداری هیچ تغییری در قیمت سهام رخ نمیدهد . لذا این دیدگاه را   فرضیه بدون اثر می نامند .

۲- با استفاده از فرضیه رقیب ( یعنی اینکه در سایه بکارگیری روشهای حسابداری می توان بصورت منظم بازار را فریب داد ) می توان پیش بینی کرد که تغییر قیمت سهام با تغییر در روش حسابداری همگام است . این دیدگاه را   فرضیه ابزاری  می نامند .

فهرست مطالب:

مقدمه

فرضیه های رقیب

فرضیه ابزاری :

فرضیه بدون اثر  ( فرضیه پوچ  یا  فرضیه ترکیبی )

فرضیه بازار های کارا :

مصارف   منابع

متمایز ساختن فرضیه های رقیب :

کاپلان و رول (۱۹۷۲ ) :

بال ( ۱۹۷۲ ) :

ساندر ( ۱۹۷۳ و ۱۹۷۵ ) :

کاپلان و رول  (( تحقیق  در مورد تغییر  در روشهای حسابداری ))

نمونه

روش اجرای تحقیق

خلاصه مطالب