پارس پروژه (پرتال خدمات دانشگاهی)

SH7- آموزش مباحث شیرین سازی گاز

کد محصول SH7

فایل WORD

90 صفحه

15000 تومان

دانلود فایل بلافاصله بعد از خرید

فهرست مصالب

فصل اول
معرفی پروژه پارس
عسلویه از ابعاد دیگر
فصل دوم (بررسی فرایند شیرین سازی)
مقدمه
لزوم حذف ترکیبات گوگرد دار
تاریخچه
مکانیزم شیرین سازی
فرآورش گاز
وظایف دستگاه ها در پالایشگاه گاز
عوامل عملیاتی متغیر در سیستم فرآورش گاز 
سیستم احیاء آمین 
علل تخریب در سیستم آمین 
آمین آلوده نابود کننده سیستم بهره برداری 
درجه حرارت آمین ورودی به برج احیاء 
چند توصیه مهم عملیاتی 
حداقل رساندن جذب co2
بررسی مشکلات عمده فرآورشی در واحدهای پالایش گاز با آمین 
توصیف واحد
فصل سوم (شبیه سازی فرایند شیرین سازی با نرم افزار Hysys)
چگونه Hysys را اجرا کنیم ؟
شبیه سازی فرایند 
منابع
معرفی پروژه پارس جنوبی
بندر عسلویه در 270 کیلومتری جنوب شرقی بوشهر ومشرف به خلیج فارس قرار گرفته است.این منطقه از نظر آب و هوایی بسیار گرم و مرطوب بوده و از نظر جغرافیایی و ژئوپولیتیکی مکان مناسبی برای سرمایه گذاری های کلان اقتصادی مورد بررسی قرار گرفته است. درفاصله 105 کیلومتری این بندر در دل آبهای خلیج فارس یکی از عظیم ترین میادین گازی جهان به نام پارس جنوبی ـ مشترک میان ایران و قطر ـ قرار دارد که وسعت بخش ایرانی آن برابر 3700 کیلومتر مربع و ذخیره در جای آن 464 تریلیون فوت مکعب است که معادل 8 درصد کل ذخایر گازی جهان و 50 درصد ذخایر گازی شناخته شده در کشورمان است.
تاخیر ده ساله ایران در بهره برداری از این منبع گازی چیزی جز تاسف به همراه نخواهد داشت وقتی بدانیم طرف دیگر این منبع خدادادی از سال 1992 روزانه حدوداً 4/3 میلیارد فوت مکعب گاز از این میدان مشترک مشترک برداشت می کند. بهرحال، توسعه این میدان که مهمترین طرحهای برنامه توسعه اقتصادی کشور می باشد، با هدف جایگزینی مصرف گاز به جای فرآورده های نفتی و تامین تقاضای روبه رشد مصرف داخلی، تزریق به میادین نفتی و همچنین صادرات آن در دستور کار شرکت ملی نفت ایران قرار گرفت.
پس از انجام تغییرات ساختاری در وزارت نفت، شرکت نفت و گاز پارس به عنوان یکی از شرکتهای فرعی شرکت نفت ایران در تاریخ 1/10/77 تاسیس و مسئولیت توسعه کلیه فازهای پارس جنوبی را عهده دار گردید. همچنین شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی که یکی از شرکتهای فرعی شرکت ملی گاز ایران است در تاریخ 28/7/77 تاسیس ومسئولیت بهره برداری از تاسیسات دریایی و خشکی کلیه فازهای پارس جنوبی به آن واگذار گردید. شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی باداشتن شرکت تعمیرات و خدمات پارس نصب جنوب به عنوان شرکت فرعی کلیه مسئولیتهای راه بری و بهره برداری و تعمیرات و نگهداری کلیه فازهای پارس جنوبی شامل عملیات بهره برداری از سکوهای سرچاهی، خطوط لوله زیردریایی، تاسیسات پالایشگاههای ساحلی و همچنین تحویل گاز تصفیه شده فازهای 1و2و3 به پتروشیمی جهت اتان زدایی و انتقال گوگرد دانه بندی شده تولیدی به اسکله صادراتی جهت دپو و صادرات را دارد. قابل توضیح است که در فازهای بعدی تولید اتان و گاز مایع در مجموعه فازهای پارس جنوبی پیش بینی گردیده است.
توسعه فاز یک میدان فوق الذکر در تاریخ 26/4/73 به شرکت مهندسی و توسعه نفت و توسعه مراحل دو و سه این میدان در تاریخ 25/7/77 به کنسرسیوم شرکتهای توتال، پتروناس و گازپروم و توسعه فازهای 4و 5به شرکتهای انی و پترو پارس واگذار شده و مسئولیت نظارت بر این قراردادها به عهده مدیریت مناطق دریایی شرکت ملی نفت ایران قرار گرفته است. شرکت نفت و گاز پارس، مسئولیت برگزاری مناقصه های بین المللی، انجام ارزیابی فنی و مالی، مذاکرات قراردادی و نظارت عالیه بر اجرای قراردادهای توسعه میدان گازی و لایه نفتی پارس جنوبی و شمالی و مدیریت بهره برداری از مخزن را به عهده دارد.
طرح توسعه تاچندی پیش تا 14 فاز ارزیابی می شد که اخیراً رقم فازهای آن را تابیش از 20 فاز نیز پیش بینی و بررسی می کنند. برای آشنایی مختصر شرح اجمالی در مورد بعضی از آنها را لازم می دانم:

 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

راهنمای خرید

تحلیل آماری پایان نامه ها

تحلیل آماری فصل 4 پایان نامه طرح های تحقیق و پروژه های علوم انسانی با نرم افزارهای  AMOSSPSSLISREL  ،  PLS 

مدل سازی و برازش مدل برای پایان نامه های علوم انسانی  

09372555240

فیس بوک پارس پروژه  تویتر پارس پروژه  پینترست پارس پروژه  کلوب پاس پروژه

 تلگرام پارس پروژه  اینستاگرام پارس پروژه  لینکدین پارس پروژه  گوگل  پلاس پارس پروژه  

نحوه ی خرید

 شماره پشتیبانی و تلگرام 09372555240

 1- پرداخت اینترنتی: برای پرداخت اینترنتی اینجا کلیلک کنید

2.کارت به کارت: با استفاده از پایانه های خود پرداز مبلغ محصول را به شماره کارت زیر انتقال داده و سپس  4 رقم آخر کارت،ادرس ایمیل و کد محصول را برای ما پیامک یا ایمیل نمائید  6104337867130005 به نام علی اصغر رحیمی موحد بانک ملت

3: واریز نقدی به شماره حساب  ۱۲۶۰۸۹۳۱۴۵ وسپس شماره فیش ادرس ایمیل و کد محصول  را برای ما پیامک یا ایمیل نمائید

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید