اطلاعیه

مقاله ترجمه شده نقش هتل بیمارستان ها در صنعت رو به رشد تجارب بهداشت و درمان

دانلود رایگان مقاله بیس انگلیسی خرید و دانلود ترجمه ی مقاله انگلیسی

کد محصول: M587

سال نشر: ۲۰۱۵

نام ناشر (پایگاه داده): الزویر

نام مجله: Journal of Business Research

نوع مقاله: علمی پژوهشی (Research articles)

تعداد صفحه انگلیسی: ۹ صفحه PDF

تعداد صفحه ترجمه فارسی: ۲۱   صفحه word

قیمت فایل ترجمه شده:  ۱۹۰۰۰  تومان

عنوان فارسی:

مقاله ترجمه شده :  نقش هتل بیمارستان ها در صنعت رو به رشد تجارب بهداشت و درمان: تأثیر پیامدهای دریافتی مسافران بین المللی

عنوان انگلیسی:

Medical hotels in the growing healthcare business industry: Impact of international travelers’ perceived outcomes

چکیده فارسی:

علیرغم رشد سریع صنعت بین المللی بهداشت و درمان، پژوهش های اندکی درخصوص هتل بیمارستان ها در دست است. به منظور پر کردن این شکاف، این مطالعه به شناسایی پیامدهای اجتماعی اقامت بیماران بین المللی در هتل بیمارستان ها می پردازد و ایجاد این قصد در آن ها با لحاظ نگرش ها و تمایلات و همچنین تأثیر واسطه ایی پیامد دریافتی را بررسی می کند. در یک رویکرد کیفی، پیامدهای احتمالی ماندن در یک هتل درمانی که می تواند با سایر مراکز درمانی و بهداشتی رایج متفاوت باشد و مشتریان بین المللی بهداشت و درمان نیز به آن واقف هستند شناسایی می شود.

تحلیل فاکتور تأییدی یک ساختار چهار فاکتوری از مدل پیامد دریافتی (شامل پس انداز مالی، تسهیلات، خدمات پزشکی و محصول مهمان نوازی) را بازبینی می کند. مدل سازی معادلۀ ساختاری نشان می دهد که نگرش ها، تمایلات و هدف ارتباط معناداری با هم دارند و تمایلات به عنوان یک میانجی (mediator) عمل می کنند. علاوه براین، یک آزمون تغییرناپذیری متریک نشان می دهد که تسهیلات، خدمات درمانی و محصولات مهمان نوازی پیامدهای دریافتی، شکل گیری نیات را به طور معناداری تعدیل می کند. نتایج این مطالعه به اپراتورهای هتل بیمارستان ها کمک می کند تا از راهبردی کارآمد برای جذب هر چه بیشتر گردشگران بهره ببرند.

کلید واژه ها: گردشگری پزشکی، بهداشت و درمان، نگرش ها، تمایلات، نیت رفتاری

۱. مقدمه

گردشگری پزشکی در سال های بسیار رایج شده است و این روند رو به رشد می باشد. مردم هر روز بیش از پیش به دنبال درمان بهداشتی و سالم یا سفر برای زیبایی (مثل مراقبت های پوستی، برنامه های رژیم غذایی، سفیدکردن دندان ها، پر کردن دندان ها و برداشتن کک و مک) و همچنین عمل های بسیار پیشرفته (مثل جراحی قلب، درمان سرطان، جراحی ارتوپدی، درمان بینایی، کشت سلول و پیوند اندام، تغییر جنسیت) به خارج از کشور هستند. به طور میانگین، صنعت گردشگری پزشکی آسیا در سال با رشد ۲۰ درصدی مواجه است و تقریباً ۴ میلیارد دلار آمریکا در سال است. برخی از کشورهای مقصد به ویژه در آسیا با ارائه خدمات مختلف پزشکی، جراحی، مرقبتی و زیبایی بر سر بیماران گردشگر پزشکی با هم رقابت می کنند.

در حالی که بازار گردشگری پزشکی پتانسیل زیاد و فرصت اساسی برای رشد بیشتر را دارد، حجم موجود همچنان نسبی است. برخی محققان بر این باورند که موانع ساختاری و عوامل متعدد بازدارنده مثل عدم وجود تسهیلات، عدم تداوم درمان، اهمال و سهل انگاری در درمان و دغدغه های کژکاری حرفه ایی، تأخیر در شیوه های ضروری درمانی، هزینه های بالا، محیط نامناسب برای درمان/ ریکاوری، بیمه درمانی نامعتبر و نوشیدنی ها و غذاهای ناآشنا مانع رشد سریع تر این بازار می شوند.

Abstract

Despite the international healthcare industry’s rapid growth, little research exists about medical hotels. To fill this gap, this study identifies international patients’ possible outcomes of staying in a medical hotel and investigates their intention formation by considering attitudes and desires as well as the perceived outcome’s moderating impact. A qualitative approach identifies the possible outcomes of staying in a medical hotel, which can be distinctive from common medical/healthcare clinics, as perceived by international medical customers. Confirmatory factor analysis verifies a four-factor structure of the perceived outcome model (financial saving, convenience, medical service, and hospitality product). Structural equation modeling reveals that attitudes, desires, and intention significantly associate, and desires act as a mediator. Additionally, a metric invariance test shows that convenience, medical-service, and hospitality-product factors of the perceived outcomes significantly moderate forming intentions. Study results help medical hotel operators create effective strategies to attract more international tourists.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.