مقاله ترجمه شده فناوری اطلاعات در زنجیره تامین

دانلود رایگان مقاله بیس انگلیسی خرید و دانلود ترجمه ی مقاله انگلیسی

کد محصول: M261

قیمت فایل ترجمه شده:  ۱۰۰۰۰  تومان

تعداد صفحه انگلیسی:  ۱۴

سال نشر: —-

تعداد صفحه ترجمه فارسی:  ۱۳  صفحه word

عنوان فارسی:

مقاله ترجمه شده :  فناوری اطلاعات در زنجیره تامین

عنوان انگلیسی:

Information Technology and the Supply Chain

چکیده فارسی:

اهداف این مقاله عبارتند از: ۱- درک اهمیت اطلاعات و فناوری اطلاعات در زنجیره تأمین، ۲- آشنایی با چگونگی استفاده از اطلاعات در محرکهای زنجیره تأمین با سطوح بالا و ۳- درک کاربردهای اصلی فناوری اطلاعات زنجیره تأمین و فرآیندهایی را که آنه امکان پذیر می کنند.

نقش فناوری اطلاعات در زنجیره تأمین

اطلاعات یک محرک کلیدی زنجیره تأمین است زیرا می تواند به عنوان چسباننده تمام محرک های زنجیره تأمین را برای کار با یکدیگر هماهنگ کند. اطلاعات بر روی عملکرد زنجیره تأمین اثر زیادی دارد زیرا پایه و اساسی را فراهم می کند که در آن فرایندهای زنجیره تأمین اجرایی می شود و مدیران بر اساس آن تصمیم گیری می کنند. بدون داشتن اطلاعات، یک مدیر نمی تواند خواسته های مشتریانه را بداند و اینکه چه مقدار موجودی در انبار است و چه زمانی محصول بیشتر بایستی تولید شود یا در شرکت حمل شود. به طور خلاصه مدیر بدون اطلاعات تصمیم گیری کور کورانه می گیرد. بنابراین اطلاعات یک دیدی را در زنجیره تأمین به مدیر می دهد که او را قادر می سازد تا تصمیماتی بگیرند که باعث بهبود عملکرد زنجیره تأمین شود.

از همین رو مدیران باید بدانند که اطلاعات چگونه گرد آوری و تجزیه و تحلیل می شود. این همان جایی است که IT به کار می آید. به طور کلی فناوری اطلاعات شامل سخت افزار، نرم افزار، و افراد در سراسر زنجیره تأمین است که گردآوری، تجزیه تحلیل، و اجرا بر ساس اطلاعات را انجام می دهند. فناوری اطلاعات به عنوان چشم و گوش )و گاهی اوقات حتی به عنوان بخشی از مغز انسان( در مدیریت یک زنجیره تأمین، وظیفه گرفتن وتجزیه تحلیل اطلاعات ضروری برای اتخاذ یک تصمیم خوب را دارد. برای مثال یک سیستم فناوری اطلاعات در یک شرکت سازنده PC ممکن است به مدیر اطلاع دهد که در هر لحظه چند پردازنده در انبار موجود می باشد.