اطلاعیه

مقاله ترجمه شده تاثیرات بازاریابی سبز در ایجاد وجهه شرکت در کسب وکارهای خرده فروشی

دانلود رایگان مقاله بیس انگلیسی خرید و دانلود ترجمه ی مقاله انگلیسی

کد محصول: M552

قیمت فایل ترجمه شده:  ۱۵۰۰۰  تومان

تعداد صفحه انگلیسی:  ۷

سال نشر: ۲۰۱۳

تعداد صفحه ترجمه فارسی:  ۲۳  صفحه word

عنوان فارسی:

مقاله ترجمه شده :  تاثیرات بازاریابی سبز در ایجاد وجهه شرکت در کسب وکارهای خرده فروشی

عنوان انگلیسی:

Green marketing’ functions in building corporate image in the retail setting☆

چکیده فارسی:

این تحقیق به بررسی رابطه بین بازاریابی سبز، وجهه شرکت و تمایل به خرید در خرده فروشی ها از دیدگاه مصرف کننده می پردازد. در مجموع ۳۸۹ پرسش نامه قابل استفاده از مصرف کنندگان زن به دست آمد. این مصرف کنندگان، مشتریان اصلی خرده فروشان منتخب(مثلا فروشگاه ها)در سئول پایتخت کره جنوبی بودند. داده ها با استفاده از تحلیل عاملی تاییدی و مدل معادلات ساختاری با استفاده از نرم افزار LISREL 8/8 مورد تجزیه وتحلیل قرار گرفتند.نتایج تحقیق تایید کرد که وجهه شرکت از سه عامل تشکیل شده است که عبارتند از:مسئولیت اجتماعی، وجهه محصول و اعتبار شرکت. در مدل برآورد، بازاریابی سبز تاثیر مستقیم بر مسئولیت اجتماعی و وجهه محصول دارد. به طور خاص، عامل مسئولیت اجتماعی به عنوان یک واسطه نقش مهمی در تاثیر بازاریابی سبز بر محصول یا اعتبار شرکت دارد.سه عامل وجهه سازمانی، وجهه محصول و اعتبار شرکت مستقیما بر روی تمایل به خرید تاثیر می گذارند، در حالی که مسئولیت اجتماعی به صورت غیر مستقیم بر تمایل به خرید تاثیر می گذارد. در این مطالعه مفاهیم مدیریتی در زمینه عملکرد بازاریابی استراتژیک و به منظور ایجاد وجهه شرکتی بر اساس بازاریابی سبز مورد بحث قرار می گیرد.

کلمات کلیدی: وجهه سازمانی،بازاریابی سبز، وجهه محصول، خرده فروشی، کره

۱-معرفی و مقدمه

امروزه دنیا درباره چگونگی استفاده بهینه از منابع طبیعی و محیطی برای سرعت بخشیدن به صنایع با موتورهای سبز به چالش کشیده شده است. براین اساس مسئولیت اجتماعی مصرف کنندگان در قبال محیط زیست افزایش یافته است که این به مسئولیت اجتماعی مصرف منجر شده است و موضوعاتی مانند: ذخیره انرژی، محصولات دوستدار محیط زیست، تفکیک زباله ها و یا بازیافت در این زمینه مطرح می شوند(بازاریابی سبز، ۲۰۱۰، هانپا، ۲۰۰۷).کسب و کارهایی که در کشورهای خارجی به فعالیت و تجارت می پردازند، به این نتیجه می رسند که برای تبدیل شدن به شهروندانی خوب باید در کشور حوزه فعالیت، برای خود اعتبار و شهرت به دست آورند(چاپل و مون، ۲۰۰۵).  به علاوه، افزایش نظارت های جهانی بر کسب و کارها(مانند سازمان های غیر انتفاعی و شرکت های سرمایه گذاری اخلاقی) و همچنین افزایش استانداردهای فعالیت های کسب و کار شرکت ها را مجبور کرده است که در بازار جهانی بیشتر به مسائل  CSR(مسئولیت اجتماعی شرکتی) بپردازند(چاپل و مون، ۲۰۰۵).

به همین ترتیب، کره در آسیا یکی از پیشروان طرح های ابتکاری و موقعیت یابی برای سرمایه گذاری در تغییر خط مشی ها و افزایش آگاهی مشتریان درباره مفهوم “مصرف سبز” است(خریدهای سبز، ۲۰۰۹). به صورت خاص، دولت کره با داشتن چشم انداز “رشد سبز” توجه مخصوصی به سازگارهای محیطی مانند: ذخیره انرژی، مصرف سبز یا مصرف دوستدار محیط زیست دارد. با توجه به این شرایط در بازار، بیشتر شرکت ها از جمله فروشگاهایی مانند lotte، shinsegae و hundae بیش از پیش تلاش می کنند که با ایجاد مسئولیت اجتماعی در خود، فعالیتهای راهبردیی با تمرکز بر محصولات دوستدار محیط زیست را شروع کنند  تا به این ترتیب مفهوم مصرف سبز را تسهیل کنند(eco-friendly، ۲۰۰۹، lotte department store، ۲۰۰۹). باور فراگیر در میان مصرف کنندگان این است که مصرف سبز به عنوان یک ضرورت در زندگی روزانه محسوب می شود همان وطر که ازتباطات جهانی این روند را منعکس می کند. بنابراین  درک مشتریان از بازاریابی سبز برای حفظ وجهه مناسب از شرکت نسبت به بازاریابی سنتی به مسئله ای ضروری  ومهم تری تبدیل شده است.

Abstract

This study explores the relationship among green marketing, corporate image, and purchase intentions in the retail setting from a consumer perspective. A total of 389 usable questionnaires are obtained from female consumers who are major customer at the selected retailer (e.g., department stores) in Seoul, Korea. Data analysis was conducted using confirmatory factor analysis and structural equation modeling via LISREL 8.8. Findings confirm that corporate images consist of three factors: social responsibility, product image, and corporate reputation. In an estimated model, the green marketing has a direct effect on the social responsibility and product image. In particular, the factor of social responsibility plays an important role as mediator in the effect of green marketing on product or corporate reputation. Of the three factors of corporate image, product image and corporate reputation have a direct effect on purchase intentions, whereas social responsibility has an indirect effect on purchase intentions in the retail setting. This study discusses managerial implications for a strategic marketing performance through building corporate images on a basis of green marketing.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.