اطلاعیه

مقاله ترجمه شده :  تحلیل مقایسه‌ای برنامه‌ریزی منابع سازمانی و یکپارچه‌سازی برنامه‌های سازمانی

دانلود رایگان مقاله بیس انگلیسی خرید و دانلود ترجمه ی مقاله انگلیسی

کد محصول:M526

قیمت فایل ترجمه شده:  ۱۴۰۰۰ تومان

تعداد صفحه انگلیسی:  ۱۳

سال نشر: ۲۰۱۳

تعداد صفحه ترجمه فارسی:  ۲۳   صفحه word

عنوان فارسی:

مقاله ترجمه شده :  تحلیل مقایسه‌ای برنامه‌ریزی منابع سازمانی و یکپارچه‌سازی برنامه‌های سازمانی

عنوان انگلیسی:

A Comparison Analysis between ERP and EAI

 

چکیده فارسی:

امروزه روش‌های مدیریت سنتی جای خود را به طرز فکر مدرن داده است. قابلیت‌های ساخت‌یافته سنتی با درک سیستم کل سازمان، تکامل یافته‌اند. رویکرد سیستم برای حل مشکلات سازمان استفاده می‌شود. سلاح‌های استراتژیک که برای مدیریت این سازمان به عنوان یک کل لازم است، «سیستم‌های اطلاعات» می‌باشند. نقاط بحرانی در مورد مدیریت منطقی سازمان‌ها و اخذ مزایای رقابتی، اطلاعات و استفاده از اطلاعات می‌باشند. یک راه‌حل سازمانی مبتنی بر نرم‌افزار برای اطمینان از یکپارچگی سازمان و یکپارچه‌سازی عناصر مورد نیاز است. برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) که از دهه ۱۹۶۰ توسعه‌یافته، یک نرم‌افزار کل‌گرا است که از نظر سازمان نسبتاً معتبر می‌باشد. معایب ERP باعث جستجوی نرم‌افزارهای مختلف برای سازمان‌ها شده است. در این راستا، یکپارچه‌سازی برنامه‌های سازمانی (EAI) به عنوان راه‌حل ظهور کرده است. در این مطالعه، توضیح نحوه ایجاد کل‌گرایی در سازمان‌ها و تضمین یکپارچه‌سازی با تمرکز بر ERP و EAI در یک روش مقایسه‌ای تحلیل می‌شود.

۱. مقدمه

ساختار کل‌گرا و حالت میان رشته‌ای عملیات برای تضمین جریان اطلاعات در داخل سازمان مورد نیاز می‌باشند که شامل فرآیندهای کسب و کار است که هر یک بر دیگری تاثیر می‌گذارد و بیشتر به روابط تاثیرگذار بستگی دارند. اطلاعاتی که خروجی یک فرایند کسب و کار هستند، ورودی فرایند کسب و کار دیگری می‌باشند. بسیاری از نرم‌افزارها برای ارائه جریان دقیق، کامل و بدون وقفه از اطلاعات، زمانی که آنها فعالیت‌های سازمان را انجام می‌دهند، توسعه یافته‌اند. این نرم‌ افزارها که در تعاملات فرآیندهای کسب و کار مهیا هستند، برای ایجاد یکپارچگی در داخل سازمان و حالت میان رشته‌ای عملیات و پوشش کل سازمان طراحی شده‌اند. یکی از نرم‌افزارهایی که گردش اطلاعات در داخل سازمان را ارائه می‌کند برنامه ریزی منابع سازمانیERP است، مانند یکپارچه‌سازی سبک‌های مختلف مدیریت و فرآیندهای کسب و کار. نرم‌افزارهای ERP به عنوان یک بسته آماده ارائه شده‌اند و ساختاری دارند که تغییرات خودشان و فرآیندهای کسب و کار موجود، زمانی که آنها در یک سازمان هماهنگ باشند، یک حالت است. علاوه بر مزایای استفاده از یک ساختار کل‌گرا، معایبی نیز مانند فرآیند کسب و کار غیر قابل انعطاف و هزینه بالا دارند، چرا که ساختار فرآیندهای عملیاتی را تغییر می‌دهند. سازمان‌ها فرآیندهای کسب و کار سفارشی را در بخش‌های مختلف دارند که با مشکلات بسیاری از یکپارچه‌سازی ERP برخورد می‌کند. یکپارچه‌سازی برنامه‌های سازمانی (EAI) راه‌حل‌هایی برای مشکلات ERP ارائه می‌کند که منشا فرایندهای انعطاف پذیر و خاص است. EAI، تنها ارتباط فرآیندهای کسب و کار به یکدیگر نیست بلکه با ERP یکپارچه شده و انعطاف‌پذیری را با هزینه کمتر نسبت به ERP ارائه می‌کند. در این مطالعه، فرایند تکامل ERP، تحلیل و عوامل تکامل ERP و EAI، و برتری در برابر یکدیگر مورد بحث قرار گرفته شده است.

Abstract

Nowadays the traditional management approach has given its place to modern mentality. The traditional structured functionality has evolved into system understanding which concerns the whole of enterprise. System approach is used to solve the problems of the organization. The strategic weapons which are necessary to manage the organization as a whole, are “information systems”. The critical points about rational management of organizations and obtainment competitive advantage are information and using of information. An enterprise solution on the basis of the software is needed to ensure the integrity of the organization and the integration between the elements. Enterprise Resource Planning (ERP) whose development is based on 1960s, is a holistic software that is fairly valid in terms of organizations. Disadvantages of ERP has led organizations to search for different software. Enterprise Application Integration (EAI) emerges as solution partner in this sense. In the study, explaining the establishment holism in the organizations and ensuring integration in the focal point, ERP and EAI are analyzed in a comparative manner.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.