پارس پروژه (پرتال خدمات دانشگاهی)

KSH43- کارآموزی تعمیرات و نگهداری در شرکت نفت

کد محصول ksh43

فایل word

105 صفحه

15000 تومان

دانلود فایل بلافاصله بعد از خرید

فهرست مطالب

فصل اول 
1-1- مقدمه
1-2- تاریخچه و شرح وظایف
1-3- چارت سازمانی
1-4- عناوین منتسب به مسئولیت های تعمیرات ونگهداری
1-5- اصطلاحات معمول در تعمیرات و نگهداری
1-6- تعریف سیستم
1-7- تروتکنولوژی
1-8- ضرورت ایجاد وبهبود سیستم نگهداری و تعمیرات
1-9- آثاربکارگیری سیستم های خودکار(اتوماسیون )
1-10- شرایط فعلی تعمیرات و نگهداری در ایران
فصل دوم 
1-2-عوامل مؤثر در تعیین میزان اعمال تعمیرات پیشگیری
2-2-تقسیم بندی کارخانجات از نظر روشهای تولید
3-2-سوابق تجهیزات
4-2-برنامه زمان بندی تعمیرات و نگهداری
5-2-برنامه زمان بندی تأمین نیروی انسانی
6-2-برآورد یا تخمین زمانها و برنامه ریزی کارها
7-2-درخواستهای کار تعمیراتی
8-2-اولویت ها در انجام کارهای تعمیراتی
9-2-کنترل کیفیت
10-2-بازرسی های فنی و تعمیرات
11-2-سطوح پیشگیری
12-2-فرم پیشگیری
13-2-فرم سالیانه پیشگیری
14-2-برنامه هفتگی
15-2-فرم مشخصات کار پیشگیری
16-2-فرم گزارش بازرسی
17-2-برنامه ها ی روغن کاری
18-2-برنامه تعمیرات ونگهداری توربین های TA مدل رستون
19-2-راه اندازی موتورهای DC 24 ولت برق و AC
20-2- برنامه تعمیرات و نگهداری موتورها
21-2-برنامه تعمیرات و نگهداری پایه های فلزی
22-2-برنامه تعمیرات و نگهدار ی ترانسفورماتورها
23-2-کلید های روغنی 3300 ولت
24-2-دستگاههای باطری شارژرها
25-2-کلیدهای 380 ولت کارخانه
خوردگی و تعمیرات اساسی در صنعت نفت
26-2-ترک ناشی از جذب هیدروژن (HIC )و ترک ناشی از جذبH2S (SCC )
27-2- واحد تعمیرات اساسی در صنعت نفت
فصل سوم 
پیشنهادات و نتیجه گیری
مقدمه :
امروزه دنیای که در آن زندگی می کنیم دنیای پیشرفت و تکنولوژی است . در جهان امروزی بشر به طرز عجیبی به تکنولوژی و صنعت وابسته شده است و بدون آن زندگی بشر متمدن تقریباً غیر ممکن است مهندسان صنعت و علم از دستاوردهای صنعتی آن بیست و یکم مهمی عمده داشته اند که موجب کاربرد گسترده ای از صنعت و علم و فواید حاصل از آن شده است .
یکی از فواید مهم صنعت ، سهولت در دسترسی افراد به تکنولوژیها و تجهیزات می باشد .
معمولاً این تجهیزات ناشی از پیشرفتهای علمی پس از مدتی مستهلک و غیر قابل استفاده و یا خراب می شوند که برای جلوگیری از ضایعات و همچنین بالابردن عمر مفید و راندمان بالای آنها رشته تخصصی جدیدی بوجود آمده است بنام تعمیرات و نگهداری (نت ) تجهیزات .
اهمیت عمده نت در سازمانها تا آنجا مد نظر می باشد که کلیه سازمانهای فعلی ، اعم از ، خدماتی ، تولیدی و صنعتی برای استفاده مجدد و نیز کاربرد و کارآیی بیشتر تجهیزات و دستگاههای خود به این موضوع پرداخته اند .
از آنجا که کار عمده سازمانها در قالب کارهای جزئی و کلی معمولاً بصورت پروژه ای صورت می پذیرد . برای پیشبرد به اهداف سازمانی و بالا بردن کیفیت و کارآیی بالا وجود بخشی به عنوان تعمیرات و نگهداری اهمیت پیدا کرده است . در زمینه نفت قطعات و دستگاهها وجود افراد متخصص و کار دان و ماهر الزامی باشد .
چرا که ازماً تعمیر و ساخت مجدد دستگاهها در رساندن آنها به حد مطلوب نیاز به خلاقیت و نیز تخصص خاص خود را دارد لذا با توجه به ساخت قدیمی سازمانها بیشتر آنها در طول دوران متمادی جایگاه تعمیرات و نگهداری حساسیت خاصی پیدا می کند لذا در نتیجه امر می توان اشاره نمود که سازمانها د ردوران امروز توجه خاصی به این موضوع نموده اند .
2-1-تاریخچه و شرح وظایف :
واحد تعمیرات و نگهداری به تدریج درسه قرارداد مجزا و از ابتدای سال 1334 تا سال 1378 تأسیس و وارد شبکه سراسری تعمیرات و نگهداری گشته شد .
در سال 1353 قراردادی بین شرکت ملی نفت ایران و اداره تعمیرات و نگهداری نفت گچساران منعقد گردید به مناسبت این قرارداد تفاهم نامه ای در زمینه تعمیرات ونگهداری کلیه دستگاهها در زمینه چاهها ، ادارات و تأسیسات ، اماکن و منازل مسکونی پرسنل شرکت نفت به امضاء رسید .
لذا اداره تعمیرات نفت گچساران از زمان انعقاد این قرارداد با شرکت نفت تابعه به عنوان یکی از ادارات اصلی و بسیار حائز اهمیت تلقی گردید .
در حال حاضر اداره تعمیرات و نگهداری نفت گچساران ارگانی مشخص و کاملاً مجزا در منطقه ای به نام منافیز واقع گردید . پرسنل این اداره هر کدام با توجه به تخصص و مهارت خود در زمینه (نت ) انتخاب گردیده اند عمده کار این افراد در تست داخلی ناحیه و خارج از ناحیه صورت می پذیرد .
این اداره با توجه به گستردگی و پیچیدگی کار خود و حساسیت بالای کاری در زمینه انجام وظایف بسیار مورد توجه و اهمیت می باشد .
اختصاص بودجه - نام و عنوان تجهیزات ، امکانات ونیز قطعات اولیه برای سرعت بخشیدن و نیزبه اتمام رساندن کارها در این اداره امری لازم و ضروری می باشد . در این اداره انجام کلیه کارها با توجه به درخواست و نیز احتیاج سایر ادارات و قسمتها صورت می پذیرد و همچنین در پایان کلیه کارهای انجام شده در زمینه (نت) گزارش عملکرد ونیز گزارش کلیه روزانه نوشته و نیز تهیه می گردد که یک نسخه از آن به ریاست واحد و نسخه دیگر آن با قسمت بایگانی اداره و نیز یک نسخه دیگر آن به عنوان صورت کار روزانه به اداره مورد نظر در خواست کننده تحویل داده می شود .

 

راهنمای خرید

نحوه ی خرید

 شماره پشتیبانی و تلگرام 09372555240

 1- پرداخت اینترنتی: برای پرداخت اینترنتی اینجا کلیلک کنید

2.کارت به کارت: با استفاده از پایانه های خود پرداز مبلغ محصول را به شماره کارت زیر انتقال داده و سپس  4 رقم آخر کارت،ادرس ایمیل و کد محصول را برای ما پیامک یا ایمیل نمائید  6104337867130005 به نام علی اصغر رحیمی موحد بانک ملت

3: واریز نقدی به شماره حساب  ۱۲۶۰۸۹۳۱۴۵ وسپس شماره فیش ادرس ایمیل و کد محصول  را برای ما پیامک یا ایمیل نمائید

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید