خانه / گزارش کارآموزی / گزارش کارآموزی مهندسی مکانیک / کارآموزی شرکت صنعتی شوفاژ کار

کارآموزی شرکت صنعتی شوفاژ کار

کد محصول KME43

تعداد صفحات: ۵۵ صفحه فایل WORD

قیمت: ۱۰۰۰۰ تومان

فهرست مطالب
مقدمه و تاریخچه ۱
فصل اول: کوره ها ۴
فصل دوم: ماهیچه سازی ۲۳
فصل سوم: قالبگیری ۳۰
فصل چهارم: ماسه سازی ۴۱
فصل پنجم: شات بلاست و تست آب ۴۵
فصل ششم: تکمیل دیگ و طراحی قالب ۴۹
فصل هفتم: آزمایشگاه ۵۵

مقدمه و تاریخچه
این شرکت در سال ۱۳۵۵ توسط حاج علی اصغر حاجی بابا تاسیس شد. ابتدا شرکت در زمینی به مساحت حدودا پنجاه هزار متر مربع و زیر بنای چهل هزار متر مربع در سال ۱۳۵۰ کلنگ خورده و در سال ۱۳۵۵ به طور رسمی راه اندازی می شود. این کارخانه در سالهای بد یک طرح توسعه داشت که بر اساس آن خطوط تولید ماهیچه (ترموشوک) و شات بلاست و قالبگیری به دو خط افزایش یافته است.
این شرکت در زمینه تولید انواع دیگهای چدنی شوفاژخانه و نیز پکیج (package) فعالیت دارد. میزان تولید ذوب در این کارخانه ۷۰-۶۰ تن در روز و حدود ۱۷۰۰۰ تن در سال است. این شرکت دارای پنج سوله بزرگ است و پرسنل آن حدود ۳۰۰ نفر می باشد.ماشین آلات، تجهیزات و دانش فنی تولید از کارخانه آهلمن آلمان خریداری و تولید تحت لیسانس این شرکت آلمانی آغاز گردید. در شروع تولید مواد اولیه مورد نیاز از خارج تامین می شد اما به مرور شرکت استفاده از مواد اولیه داخلی را در دستور کار خود قرار داد. به طوریکه امروزه کلیه مواد اولیه به استثنای کربن از منابع داخلی تامین می شود. مهمترین مواد اولیه مصرفی در شرکت عبارتند از: ماسه سیلیسی، بنتونیت ، پودرزغال، فروسیلیسیم، فرومنگنز، رزین ترموشوک، رزین کلدباکس (Cold box)، آهن قراضه و کربن.

تولیدات شرکت:
محصولات تولیدی در شرکت صنعتی شوفاژکار عبارتند از:
۱- پکیج(به صورت مونتاژ شده) ۲- دیگ سوپر ۳۰۰ ( به صورت فله ای و مونتاژ شده)
۳- دیگ ۳۰۰ ۴- دیگ ۴۰۰ ۵ – دیگ سوپر ۴۰۰ ۶- دیگ توربو(TURBO) 7 – دیگ ۱۳۰۰(سوپر هیت)
محصولات صادراتی:
۸- دیگ شهبا
۹- دیگ NG
۱۰- دیگ مستر(Master )
در شرکت صنعتی شوفاژکار در حال حاضر انواع دیگ چدنی در ۱۰ خانواده فوق، در ظرفیت
Kcal/h 1300000-18000 تولید می شود. شرکت در حال حاضر تولید ۱۰۰۰۰ تن انواع دیگ چدنی را در برنامه کار خود قرار داده است. این شرکت ۱۰ درصد محصولات خود را به کشورهایی نظیر افغانستان، پاکستان، اردن، سوریه و یونان صادر می کند.
تجهیزات مورد استفاده در شرکت:
۴ کوره ذوب القایی بدون هسته هر یک با ظرفیت ۸ تن،یک کوره نگهدارنده بدون هسته با ظرفیت ۵۵تن ، یک کوره بارریز هسته دار با ظرفیت ۱۳ تن با قابلیت ریخته گری اتوماتیک ، تجهیزات ماسه سازی با ظرفیت ۱۰۰ تن در ساعت – خط قالبگیری Jolt squeeze ساخت شرکت BMD آلمان ،تجهیزات Shot blasting ، تجهیزات مخصوص ماشین کاری دیگهای چدنی ، تجهیزات پیشرفته قالبسازی از جمله دستگاههای CNCاز مهمترین تجهیزات مورد استفاده در این شرکت می باشند.
در کنار تجهیزات فوق شرکت دارای دو آزمایشگاه متالورژی و تاسیساتی با تجهیزات مدرن اندازه گیری می باشد که فرآیند تولید و محصولات تولید شده مورد تست ، بازرسی و کنترل قرار می گیرند .
در زمینه استفاده از سیستمهای مدیریت کیفیت ، شرکت صنعتی شوفاژکار دارای گواهینامه
ISO 9001 از موسسه URS انگلستان و دارای نشان استاندارد ملی در زمینه تولید دیگهای چدنی از موسسه استاندارد می باشد. استفاده از سیستمهای فوق به همراه امکانات مناسب سخت افزاری و نرم افزاری باعث شده است که شرکت شوفاژکار به منظور تامین خواسته های مشتریان و حضور فعال در بازارهای داخلی و خارجی ، کلیه محصولات خود را تا ۱۰ سال ضمانت کند.
شعار این شرکت عبارتست از :” کیفیت عامل بقای سازمان و بقای سازمان عامل بقای شغل”
اهداف کیفی شرکت:
۱- جلب رضایت مشتریان
۲- بهبود مستمر سیستمهای مدیریت کیفیت
۳- بهبود مستمرکیفیت محصولات تولیدی
۴- رضایت طرفهای ذینفع از جمله پرسنل به عنوان سرمایه اصلی سازمان
۵- حضور فعال در بازارهای جهانی