کار آموزی در دانشکده پزشکی

کد محصول KT46

تعداد صفحات: ۳۰ صفحه فایل WORD

قیمت: ۵۰۰۰ تومان

دانلود فایل بلافاصله بعد از خرید

فهرست مطالب :

معرفی محل کار آموزی
تاریخچه
مشخصات فیزیکی
طرح تشکیل دفتر امور فن آوری اطلاعات و آمار
مسئولین مربوطه
شرح کار انجام شده
Join کردن
کامپیوتر هایی که نیاز به نصب مجدد ویندوز دارند
بررسی درایو C:
نصب ویندوز در درایو C:
نوع فایل سیستم درایو نصب ویندوز
نصب قابلیت فارسی بطور کامل
انجام عملیات اتصال به Domain
نصب ویندوز
نصب جدید
رفع اشکالات ویندوز
ارسال FaX
دریافت Fax
بررسی مودم
اتصال به اینترنت
نظرات و پیشنهادات کار آموزی

معرفی محل کار آموزی :
اینجانب کارآموزی خود را در دانشکده پزشکی مشهد یکی از مجموعه دانشکده های علوم پزشکی این شهر سپری کردم.
تاریخچه
اولین پیشنهاد راه اندازی دانشگاه در مشهد در سال ۱۳۱۳ ارایه شده است. در حدود دهه ۱۳۲۰ در محل قبلی ساختمان دانشکده پزشکی(واقع در خیابان دانشگاه روبروی سازمان مرکزی)، مدرسه ای به نام دبستان همت قرار داشت که پس از چندی به آموزشگاه عالی بهداشت تبدیل شد. ابتدا آموزشگاه عالی بهداری در مشهد تاسیس گردید و سپس دانشکده پزشکی مشهد، در دوم آذر ماه سال ۱۳۲۸ توسط مرحوم دکتر زنگنه، وزیر فرهنگ آن زمان رسماً افتتاح شد و با ۶۱ دانشجو، یک نفر دانشیار و هفت معلم حق التدریس و با بودجه اولیه یکصد هزار تومان آغاز به کار کرد. اولین رئیس دانشکده پزشکی مشهد مرحوم دکتر حسین سامی راد بود. پس از دایر شدن دانشکده ادبیات مشهد، به استناد قانون تأسیس دانشگاهها درشهرستانها مبنی بر این که با تشکیل دو دانشکده می توان آن مرکز علمی را دانشگاه نامید، تاسیس دانشگاه مشهد در سال ۱۳۳۵ تحقق پذیرفت. در سال ۱۳۶۵ دانشکده های گروه پزشکی کشور از بدنه وزارت فرهنگ و آموزش عالی جدا شد و توام با وزارت بهداری سابق تحت عنوان « وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی » به کار خود ادامه داد. بدین ترتیب دانشگاه مشهد به دو موسسه مستقل به نامهای « دانشگاه علوم پزشکی مشهد » و « دانشگاه فردوسی مشهد » تقسیم شد.
در حال حاضر:
دانشکده پزشکی مشهد به ریاست آقای دکتر محمد تقی رجبی مشهدی و دارای معاونت های آموزش علوم پایه و تحصیلات تکمیلی، آموزش بالینی، آموزش تخصصی و فوق تخصصی، ‌پژوهشی ، اداری و مالی بوده و دارای ۲۰ گروه آموزشی بالینی و ۱۱ گروه آموزشی پایه و نیز گروه توسعه اموزش و پژوهش می باشد. تعداد اعضای پایه و بالینی این دانشکده ۳۸۳نفر است که از این میان ۴۳ نفر استاد ،۱۰۲ نفر دانشیار ، ۲۱۸ نفر استادیار و ۲۰ نفر مربی هستند.
دانشکده پزشکی مشهد هم اکنون دارای ادارات امور اداری، حسابداری، آموزش، کتابخانه، امور طرحها ومقاله، امور فنآوری اطلاعات و آمار بوده و تعداد نیروهای مشغول بکار در این ادارات ۱۰۰نفر می باشد.
هم اکنون پذیرش دانشجوی دانشکده پزشکی مشهد در رشته پزشکی سالانه ۶۰نفر در ترم مهرماه و ۶۰ نفر در ترم بهمن ماه است و در حال حاضر ۱۲۱۳دانشجوی پزشکی عمومی در مقاطع مختلف علوم پایه و بالینی ، ۱۱۶ نفر دانشجوی دوره های تحصیلات تکمیلی شامل ۸۱ دانشجوی کارشناسی ارشد و ۳۵ دانشجوی Ph.D رشته های علوم پایه ، ۴۳۹ دانشجوی رشته های مختلف تخصصی و ۲۹ دانشجوی دوره فوق تخصصی و ۳ نفر فلوشیپ در این دانشکده مشغول به تحصیلند.

مشخصات فیزیکی :
دانشکده پزشکی مشهد در مهرماه سال ۱۳۸۶ به مکان جدید خود به آدرس میدان آزادی داخل مجموعه پردیس دانشگاه منتقل گردید.و در تاریخ ۲۰/۱۱/۸۶ توسط وزیر محترم بهداشت درمان و اموزش پزشکی جناب آقای دکتر کامران باقری کنکرانی رسما افتتاح گردید.که مشخصات آن به اختصار در زیر بیان میشود:
مساحت عرصه کل زمین دانشکده پزشکی ۵۴۷۲۰ مترمربع می باشد که در زیربنایی به مساحت ۲۹۴۲۴ متر مربع و در ۴ طبقه ساخته شده است.
طبقه منهای یک شامل قسمتهایی از گروه علوم تشریحی و اتاق حیوانات است.
طبقه همکف شامل حوزه ریاست، امور اداری، حسابداری، امور فنآوری اطلاعات و آمار، اداره آموزش واحد تخصصی و فوق تخصصی، امور دانشجویی و گروههای آموزشی فیزیک پزشکی، فیزیولوژی، معارف اسلامی و علوم تشریحی و ژنتیک است.
طبقه بعلاوه یک شامل اداره آموزش واحد عمومی و تحصیلات تکمیلی علوم پایه و گروههای اموزشی فارماکوژی و بیموشیمی و تغذیه است.
طبقه بعلاوه دو شامل کتابخانه، به مساحت مجموعا ۱۴۰۰متر مربع و سالن مطالعه به ظرفیت ۱۲۴ نفر در قسمت برادران و ۱۲۶ نفر در قسمت خواهران و مرکز کامپیوتر با ظرفیت ۴۶ ایستگاه کاری در دو قسمت برادران و خواهران می باشد.
دانشکده پزشکی دارای ۱۴ کلاس عمومی به ظرفیت مجموعا ۹۵۰ نفر و دارای دو کلاس تخصصی به ظرفیت ۴۶ نفر و یک کلاس برای آموزشIT به ظرفیت ۲۰ نفر است.
دانشکده همجنین دارای ۲ آمفی تاتر به ظرفیت هرکدام ۱۸۷ نفر و ۳ اتاق شورا میباشد.
فعالیتهای انجام شده اینجانب در این دانشکده در بخشهای آمار و فناوری اطلاعات و همچنین مرکز کامپیوتر صورت گرفته است .
طرح تشکیل دفتر امور فن آوری اطلاعات و آمار
دفتر امور فن آوری اطلاعات و آمار دانشکده پزشکی به منظورساماندهی، یکپارچه سازی و بهبود نظام آمار و اطلاعات و سیستم های انفورماتیک و نیز ارتقاء سطح دانش IT در بین اعضاء هیات علمی و پرسنل دانشکده پزشکی مشهد با استعانت از ایزد منان تشکیل می شود تا زیر نظر مستقیم رییس دانشکده به امور زیر بپردازد