کارآموزی کامپیوتر اداره ثبت و اسناد املاک

کد محصول KT45

تعداد صفحات: ۲۷ صفحه فایل WORD

قیمت: ۵۰۰۰ تومان

دانلود فایل بلافاصله بعد از خرید

فهرست مطالب:

فصل اول ۲
• رسالت یا هدف حقوق ثبت۲
• تعریف و انواع سند۳
فصل دوم انواع شیوه های ثبت املاک۴
فصل سوم تصرفات۷
فصل چهارم عملیات اجرایی ثبت عمومی۹
فصل پنجم آگهی ها۱۱
فصل ششم اعتراضات۱۷
فصل هفتم دفاتر۲۱
فصل هشتم تفکیک و افراز۲۹
فصل نهم هیأتهای نظارت و شورایعالی ثبت۳۰
فصل دهم ابطال و اصلاح سند مالکیت ۳۵
فصل یازدهم مواد۱۴۷ و ۱۴۸ قانون ثبت۴۸
فصل دوازدهم مواد ۱۴۰ و ۱۳۳ ۵۲
فصل سیزده هم موقوفات و اراضی شهری

هفته اول
اداره ثبت اسناد و املاک یکی از بخش های پررفت و آمد و مهم دولتی است این مجموعه زیر نظر قوه قضائیه و دادگستری می باشد. روزانه افراد زیادی به این اداره مراجعه می کنند تا مالکیت خود را نسبت به ملک خود اعلام کنند. با توجه به این که در قرن ۲۱ زندگی می کنیم وشاهد هستیم در اکثر کشورها تمامی سیستم های اداری مکانیزه شده اند ولی متأسفانه این بخش با وجود حجم بسیار بالای کار هنوز تقریباً به شیوه دستی و کاغذی اداره می شد.
هفته اول کارورزی من در قسمت ارجاع بخش املاک اداره ثبت گذشت. در این بخش ابتدا مراحل اداری طی شده و پس از آن اطلاعات وارد سیستم می شوند. در این مجموعه ۱۴ نفر متصدی املاک داریم که هر کدام از این افراد با یک کد در نرم افزار مشخص می شوند مثلاً خانم x کد ۱ و آقای y کد ۲.
هنگامی که ارباب رجوع به قسمت املاک اداره ثبت مراجعه می کند در ابتدا به قسمت ارجاع راهنمایی می شود که اولاً ارباب رجوع باید مدارک خود را که دال بر مالکیت وی می باشد تحویل متصدی داده این مدارک شامل سند- بنچاق- مدارک محضر- تقسیم نامه صورت مجلس می باشد مسئول ارجاع پس از احراز مدارک شخص را به قسمت حسابداری ارجاع تا فیش را به مبلغ ۲۵۰۰ ریال به حساب ثبت واریز نماید سپس مدارک در پرونده جدید به همراه مدارک شخصی مثل فتوکپی شناسنامه ضمیمه شده بعداز این مرحله مسئول ارجاع دفتر املاک اداره ثبت اطلاعات پرونده را وارد سیستم می نماید.
این سیستم دارای یک نرم افزار است که توسط برنامه Access نوشته شده و شامل صفحه اصلی است که شکل آن را مشاهده می کنید.