خانه / مقالات انگلیسی با ترجمه / مدیریت / مقاله ترجمه شده یک استراتژی زیست محیطی  برای توسعه پایدار شهر

مقاله ترجمه شده یک استراتژی زیست محیطی  برای توسعه پایدار شهر

دانلود رایگان مقاله بیس انگلیسیخرید و دانلود ترجمه ی مقاله انگلیسی

کد محصول: M651

قیمت فایل ترجمه شده:  ۱۲۰۰۰  تومان

تعداد صفحه انگلیسی:  ۶

سال نشر: ۲۰۱۳

تعداد صفحه ترجمه فارسی:   ۷ صفحه word

عنوان فارسی:

مقاله ترجمه شده :  یک استراتژی زیست محیطی  برای توسعه پایدار شهر

عنوان انگلیسی:

Ecological Strategy of City Sustainable Development

چکیده فارسی:

شهر از ناپایداری ذاتی برخوردار است ، بنابراین، اجرای استراتژی توسعه اکو شهر که موثرترین روش برای دستیابی به توسعه پایدار شهری است، لازم و ضروری است. هسته اصلی  توسعه اکو شهر  دستیابی به  تعادل زیستی و پایداری تعاملات و بازخوردهای بین ابعاد اجتماعی-اقتصادی و بوم شناختی  است. از دیدگاه سیاست و مدیریت ، توسعه و ساخت و ساز بومی شهر متمرکز بر برنامه ریزی و توسعه اکو شهر ، ساخت و ساز شهری با الگوی صرفه جویی، پالایش و مدیریت موثر پسماند های شهری و حسابداری و ارزیابی رد پای بوم شناختی شهری است.

مقدمه:

پیدایش و توسعه شهرهای مدرن زندگی و تولید مردم را راحت تر ساخته است . در عین حال ، با افزایش شدید عوامل شهری  و گسترش اندازه شهر ها مشکلات ترافیکی ، امنیتی و محیطی هم درحال رشد هستند. با توسعه روز افزون شهر مشکلات محیطی هم روز به روز جدی تر می شوند ، که نه  تنها بر توسعه پایدار شهر تاثیر می گذارد بلکه از همه مهمتر  سلامت ساکنان شهر  را به خطر می اندازد.

در واقع شهر یک موجودیت اجتماعی- اقتصادی با تراکم بالایی از تولید است و متشکل از تلفیق متقابل محیط طبیعی ، مصنوعی با محیط اجتماعی-اقتصادی است. این نشان می دهد که  بقا و توسعه شهر وابسته به مصرف مقدار زیادی از مواد و منابع طبیعی است. ضمنا، در این فرآیند ، پسماند های زیادی تولید خواهد شد، که اثر مخربی بر محیط زیست  می گذارد، و در نهایت منجر به توسعه ناپایدار شهر می شود. چگونه این مشکلات حل می شوند؟ موثرترین روش برای تغییر الگوی توسعه شهری سنتی ، و اجرای استراتژی توسعه اکو شهر ، دستیابی به توسعه پایدار شهر است.

Abstract

The city has inherent unsustainability, so the development strategies of eco-city must be implemented, and it is the most effective way to achieve sustainable development of city. The core of eco-city development is to realize organic balance and sustainability of interactions and feedbacks between the socio-economic and the ecological dimensions. In view of policy and management, the policy focus of ecological urban construction and development is on the planning and development of the eco-city, the saving-typed urban construction, the effective treatment and management of urban wastes and the assessment and accounting of urban ecological footprint.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.