پارس پروژه (پرتال پروژه های دانشگاهی)

H198- مقاله لاتین ISI حسابداری با ترجمه فارسی 2015 : حسابداری مدیریت برای مدیریت ایمنی. مطالعه‌ی موردی شرکت ساخت‌ و ساز اسپانیایی

دانلود رایگان مقاله انگلیسی

کد محصول: h198

قیمت فایل ترجمه شده:  19500  تومان

تعداد صفحه انگلیسی:  10

سال نشر: 2015

تعداد صفحه ترجمه فارسی:  28 صفحه word

عنوان فارسی:

مقاله  لاتین ISI حسابداری ترجمه شده :  حسابداری مدیریت برای مدیریت ایمنی. مطالعه‌ی موردی شرکت ساخت‌وساز اسپانیایی

عنوان انگلیسی:

Managerial accounting for safety management. The case of a Spanish construction company

چکیده فارسی:

حسابداری مدیریت در موسسات می‌تواند نقش مهمی را برای پشتیبانی از مدیریت ایمنی ایفا کند. این امر با فراهم آوردن گزارشات سیستماتیک مناسب جهت پشتیبانی از فرآیند تصمیم‌گیری در حوزه‌ی پیش‌گیری ریسک و منفعت رساندن به ذینفعان داخلی و خارجی صورت می‌گیرد.

در این مقاله، نخست با توجه به ارائه‌ی اطلاعات سیستماتیک مربوط به هزینه‌ی اقدامات لازم برای اطمینان از بهداشت و ایمنی در محیط کار، ضعف‌های سیستم‌های حسابداری مدیریتی جاری بررسی می‌شود. پس از آن، با مراجعه‌ی خاص به شرکت‌های ساخت‌وساز مدلی از حسابداری مدیریت برای محاسبه، تجزیه‌وتحلیل و کنترل این هزینه‌ها ارائه می‌شود. در نهایت، مطالعه‌ی موردی در شرکت ساخت‌وساز اسپانیایی با تمرکز بر دو پروژه‌ی ساخت‌وساز انجام‌شده در سال ۲۰۰۸ در آندالوزیا (واقع در اسپانیا) اجرا می‌شود. این مقاله نشان داد که هزینه‌های ایمنی و بهداشت اساسی هستند و با درجه‌ی بالایی (بیش از ۹۰%) برای شرکت نامرئی باقی می‌مانند، زیرا اقلامی که این دسته از هزینه را ایجاد می‌کنند درون سایر ثبت‌های حسابداری پراکنده هستند و بنابراین در صورت سودوزیان ناشناخته باقی می‌مانند. بر این اساس، شرکت‌های ساخت‌وساز نیازمند اجرای سیستم حسابداری مدیریت به منظور داشتن اطلاعات مناسب درباره‌ی هزینه‌های ایمنی هستند تا تصمیمات آن‌ها در مدیریت ایمنی به نحو مناسب اتخاذ شود.

کلیدواژه‌ها: جلوگری از حوادث، شرکت‌های ساخت‌وساز، حسابداری مدیریت، هزینه‌های ایمنی، مدیریت ایمنی.

مقدمه

همانگونه که در مطالعات و گزارشات مختلف مستند شده است، میزان آسیب‌دیدگی‌های کاری مربوط به بخش ساخت‌وساز نسبت به سایر حوزه‌ها بسیار بالاتر است (آگیلس بوش وهمکاران، 2014؛ چای و هان، 2013؛ فانگ و همکاران، 2010؛ مانو و همکاران، 2013؛ مارتینز ایرز و هماکران، 2010؛ مونترو و همکاران، 2009) و بسیاری از شرکت‌ها در این حوزه‌ها در معرض هزینه‌های بالای مرتبط با چنین سوانحی هستند. این هزینه‌ها در ماهیت متنوع هستند و شامل هزینه‌های انسانی (که به طور مستقیم قابل اندازه‌گیری نیستند) و مالی برای شرکت‌های این بخش از صنعت و همچنین تمام جامعه است (مرخصی استعلاجی، درمان پزشکی و ...) (ابودایه و همکاران، 2006؛ دورمن، 1997). در این راستا، سایر هزینه‌ها مربوط به تاخیر در اجرای پروژه‌ها، صدمه دیدن شهرت شرکت یا زیان سهام بازار هستند (گاسلین، 2005؛ یالون و همکاران، 2011).

بر اساس تحقیق ریچاردسن (2005)، حسابداری مدیریت یا مدیریتی به عنوان ایفاکننده‌ی نقشی فعال در ارزیابی پروژه، طرح‌ریزی استراتژیک و روابط با ذینفعان نامیده می‌شود، بنابراین گستره‌ا‌ی موثر و دامنه‌ا‌ی از روش‌ها و تکنیک‌ها در این حوزه انجام می‌شود. چنین موردی مدیریت ریسک ایمنی در محیط کار است، جایی که حسابداری مدیریتی می‌تواند اطلاعات ارزشمندی برای تصمیم‌گیری استفاده‌کنندگان داخلی و مدیریت روابط با ذینفعان فراهم نماید.

همانگونه که تاپورا و همکاران (2015) بیان نمودند، رویکرد حسابداری مدیریت یک عامل اصلی در تصمیم‌گیری مدیریتی برای ایمنی کار است، خصوصا هنگامی که سازمان در بخش ایمنی سرمایه‌گذاری می‌کند می‌تواند اطلاعات را برای سازمان فراهم نماید.

محتوای این مقاله انگلیسی ترجمه شده در مورد  حسابداری مدیریت برای مدیریت ایمنی. مطالعه‌ی موردی شرکت ساخت‌وساز اسپانیایی می باشد شما  می توانید مقاله انگلیسی (لاتین) این مقاله را به رایگان دانلود نموده و در صورت نیاز ترجمه ی فارسی این مقاله راخرید و دانلود نمایید 

راهنمای خرید

نحوه ی خرید

1- پرداخت اینترنتی: برای پرداخت اینترنتی اینجا کلیلک کنید

2.کارت به کارت: با استفاده از پایانه های خود پرداز مبلغ محصول را به شماره کارت زیر انتقال داده و سپس  4 رقم آخر کارت،ادرس ایمیل و کد محصول را برای ما پیامک یا ایمیل نمائید  6104337867130005 به نام علی اصغر رحیمی موحد بانک ملت

3: واریز نقدی به شماره حساب  ۱۲۶۰۸۹۳۱۴۵ وسپس شماره فیش ادرس ایمیل و کد محصول  را برای ما پیامک یا ایمیل نمائید

09372555240

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید